Aftellen tot KVW 15 Daarnaast was de fanfare bij verschillende (dorpse) aangelegenheden aanwezig, zoals o.a. bij de receptie van de biljartclub, de communie, verschillende bruiloften (van onze leden, Martijn en Petra en bij het Gouden Bruidspaar fam. Tacken) en bij de opening van de knooppuntenwandelroute. In mei, met moederdag hadden we een lenteconcert, het eerste concert met onze nieuwe dirigent Robert. In juni was het Peeltoernooi. Dit jaar hebben wij niet meegespeeld, omdat we zelf de organisatie van dit toernooi in handen hadden. Dankzij de geweldige organisatie door onze commissie (John, Wiel en Geert) en niet te vergeten de geweldige inzet van onze leden en de vele vrijwilligers, waren dit twee goed geslaagde weekenden. We hebben veel complimentjes van andere vereniging en van het bestuur van het Peeltoernooi in ontvangst mogen nemen. We sluiten donderdag, 23 juli, af met een openluchtconcertje, samen met het leerlingenorkest. We willen u bij deze allen van harte uitnodigen om te komen kijken en luisteren. Zoals u waarschijnlijk hier en daar al heeft gehoord of gelezen staat er voor 13 november een Caselse Avond op de planning. Wat dit precies inhoudt blijft nog even een verrassing, maar houdt deze datum vrij, want het is zeker de moeite waard....!!! Vanavond, woensdag 22 juli 2009 vindt weer de jaarlijkse Donateursactie(rondgang) van onze fanfare "Dorpsklank" plaats. Vanaf 19:00 uur komt de Muziekwagen door het dorp om de enveloppen huis aan huis op te halen. Namens bestuur, leden en dirigent alvast HARTELIJK BEDANKT! De basisschooljeugd in de gemeente Venray hoeft nog maar een paar dagen naar school en voor meer dan 900 van hen is er dan Kindervakantiewerk. Kindervakantiewerk, meestal afgekort tot KVW, organiseert al bijna 60 jaar in Venray een activiteitenweek voor de basisschooljeugd uit Venray en kerkdorpen. Dit jaar is dat van 27 tot en met 31 juli. Gedurende deze week worden de kinderen vermaakt met allerlei spellen en knutselactiviteiten. Ook gaan de kinderen naar de bioscoop en krijgen ze een toneelvoorstelling te zien. Voor de kinderen uit groep 7, die volgend jaar te oud zijn om nog mee te mogen doen, is er een speciaal avondprogramma met overnachting. Deze week wordt door 25 vrijwilligers georganiseerd en tijdens het programma zijn er meer dan 250 vrijwilligers actief. Tent De afgelopen jaren heeft de organisatie van KVW veel moeite gehad met het verkrijgen van goede binnenlocaties. "Met zo'n grote groep kinderen moeten we alternatieve locaties hebben bij slecht weer", aldus Erik van de Leur van KVW. Wegens de verbouwingen van De Wetteling en het Raaylandcollege en de naderende kermis waren deze veelvuldig gebruikte locaties dit jaar niet beschikbaar. In overleg met de Gemeente Venray is daarom besloten dit jaar een grote tent neer te zetten. Na twee verregende activiteitenweken de afgelopen jaren, hopen ouders en kinderen dit jaar op mooier weer. "De jaren dat KVW op het sportpark was heeft het geregend, dus nu we op onze oude stek terugzijn moet het wel goed weer worden" grapt Van de Leur. Na twee jaren afwezigheid vindt de week dit jaar weer plaats op de parkeerplaats aan de Parkweg-Hoopweg, waar KVW de afgelopen decennia al te vinden is geweest. Na twee verregende activiteitenweken de afgelopen jaren, hopen ouders en kinderen dit jaar op mooier weer. "De jaren dat KVW op het sportpark was heeft het geregend, dus nu we op onze oude stek terugzijn moet het wel goed weer worden" grapt Van de Leur. Na twee jaren afwezigheid vindt de week dit jaar weer plaats op de parkeerplaats aan de Parkweg-Hoopweg, waar KVW de afgelopen decennia al te vinden is geweest. Veiligheid Met het als eerste behalen van het veiligheidsvignet voor jeugdwerk heeft de organisatie de verplichting op zich genomen voorop te blijven lopen als het gaat om de veiligheid van de kinderen. Bij het oversteken zal er veelvuldig gebruik worden gemaakt van verkeersregelaars, zijn alle spellen gecontroleerd op veiligheid en zijn de ehbo'ers gecertificeerd. De ouders en kinderen worden gevraagd zoveel mogelijk met de fiets te komen. Dat is niet alleen goed voor lijf en natuur, maar ook dat zal de veiligheid van de kinderen op het terrein ten goede komen.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2009 | | pagina 15