weer in 3 groepen verdeeld. Delène en Christian in de Ist6 groep, Stan en Rene in de 2de en Ilse en Lonneke in de 3de. We kregen daar een rondleiding door de fabriek met een uitleg hoe het oude en nieuwe proces verliep. Dan kreeg je een video te zien over hetzelfde maar dan iets duidelijker. En dan komt het leukste het proeven. Dat is niet voor iedereen maar alleen voor de mensen boven de 18. Daarna gingen we naar het kasteel. Daar hebben we nog wat uitleg gekregen over het kasteel en toen kon je zelf rondkijken. Daar hebben we nog wat foto's gemaakt met de Carnavalsvlag. Toen we weer terug kwamen gingen we al snel eten. Donderdag 9-7-09 Eerst hadden we ontbijt dit keer om 7:00 uur. Daarna gingen we onze groep bij elkaar zoeken voor de workshops. Nadat we deze hadden gevonden, gingen wij, Lonneke en Ilse, een workshop fotografie doen. We moesten foto's van rare dingen maken. Dus Lonneke en Ilse gingen apart lopen. Ilse liep met 2 anderen uit Hong-Kong mee. We zijn op zoek gegaan naar rare dingen en dat had vaak met afval te maken. Nadat we weer terug waren gelopen naar de universiteiten, kregen we de opdracht naar het busje te gaan. We stapten in het busje, en reden naar een klein museum. Hier waren verschillende schilderijen opgesteld, van professionele en amateur kunstenaars. Ze waren allemaal net zo groot als een cd-doosje en werden hier dan ook in gedaan. Er zaten ook 3 werken van Armand tussen. Nadat we al deze kunstwerken hadden bezichtigd, gingen we weer naar het busje. Dit keer gingen we richting een kasteel. Bij het kasteel stond een gezin op ons te wachten, de vader was de zoon van de bewoonster van het kasteel. Hij heeft ons rondgeleid rondom het kasteel. Hij had ook nog verschillende dingen te vertellen over de omgeving. We zijn ook nog even het bos langs het kasteel ingegaan om naar een paar belangrijke bomen te gaan kijken. Toen de rondleiding was afgelopen, hebben we wat boterhammen met drinken gekregen. Dit hebben we in het busje opgegeten omdat het zo koud was. Toen iedereen zijn boterhammen op had, ging een andere vrouw onze eerste opdracht uitleggen. En deze was als volgt: je moest samen met iemand anders (Bear, Lonneke Ilse) een kunstwerk maken met spullen die al in het bos waren, ledereen kreeg een bepaald materiaal aangewezen en wij kregen een brug van mos. Na even nagedacht te hebben, zagen we dat een van de stenen met mos op een vis leek. Daarom hebben we op de andere steen een zigzag vorm gemaakt als een soort zee. Het eindresultaat was een gele zee met een gekleurde vis die uit het water springt. Nadat iedereen ook weer deze opdracht had afgerond, kregen we de opdracht om iets uit de omgeving te gaan natekenen. Daarna kon je dit bekleuren met een soort krijtjes of verf. Lonneke is echter niet zover gekomen en Ilse heeft met krijtjes gewerkt. Lonneke heeft een boom nagetekend. En Ilse heeft gras getekend en het "Het leven tussen gras" genoemd. René en Stan zetten de laatste puntjes op hun toneelstuk en gingen het centrum van Aberdeen in waar ze hun toneelstuk op moesten voeren voor het winkelende publiek, jammer genoeg liepen veel mensen voorbij maar kregen we wel veel aandacht. Het toneelstuk verliep goed en onze groepsleider was trots op onze groep, die onderhand hecht en leuk was geworden en we vertrokken naar de plaats waar we barbecue hadden met de andere groepen, eigenlijk zouden we ons toneelstuk hier ook opvoeren maar door tijdsgebrek en andere omstandigheden viel dit idee in het water. Toen het begon te regenen, zijn we maar in de bus gestapt en richting het kamp gegaan. Toen we daar aankwamen, kwamen we er achter, dat het nog best wel vroeg was en teruggereden naar de universiteit. Hier mochten we een half uur blijven en dan zou het busje er weer zijn. Maar omdat deze er niet was, moesten we maar in de kou wachten. Er kwamen steeds mensen in gala-kleding langs, dus we hadden wel wat gespreksonderwerpen. Toen het busje er na 45 minuten nog niet was, zijn we Anne-Marie maar gaan bellen. Zij bleek gewoon binnen te zijn! Toen kwam het busje al na 10 minuten. We zijn toen naar het kamp gereden, waar we gelijk wat te eten konden pakken. Hier zijn we gezellig op het gras gaan zitten. Uiteindelijk zijn we weer terug gereden naar de universiteiten en hadden we vrije tijd.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2009 | | pagina 21