Stichting Heemkundig Genootschap Castenray "Kcm met Tit zoo? WmÊm De oude foto r Maandag 3 augustus: Gesprek met wethouder Patrick van der Broeck. 15.00 uur Gemeentehuis. Maandag 3 augustus: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 3 oktober: Onthulling beeld ter herinnering aan de Hengstenassociatie en Nico van Melo, presentatie boek, optreden van De Balkers en expositie. 13.00-18.00 uur De Wis Zondag 4 oktober: Expositie Hengstenassociatie Vooruitgang in De Wis van 11.00-17.00 uur. Boerengezegden Iemes óp 'n oeër howwe. (Iemand afzetten.) Da's 'n getoemel en getowter. (Dat is een drukke bezigheid met veel gedoe.) 9 'nViëg vélt nie wied van 't paerd. (De appel valt niet ver van de boom.) "Waor now nor toe?" zaej de vos en toew zaat'ie ien de val. Zund is goej bótter an ów koont smaere en aeges druuëg broeëd aete! Foto 's van het vroegere boerenleven geven een prachtig beeld van het ongerepte van het agrarische landschap. Ze stralen een sfeer uit van liefde voor het boerenwerk. Zo ook deze fotowaarop Jet Duikersdochter van Piet Duijkers van Hoenderpark Zeldenrust9 aan de Horsterweg, midden tussen de kippen zichtbaar plezier heeft in het voeren van de scharrelkippen. En uiteraard ook in het feit dat ze gefotografeerd werd. Het voer werd met de hand tussen de kippen gestrooid en het pluimvee scharrelde vrij rond in de grote weien met allerlei fruitbomen. Fruit dat van de bomen vielwerd door de kippen opgeruimd. Jet Duikers werd geboren op 7 mei 1928 te Venray. Ze trouwde met Antoon (Toon) Poels, geboren op 26 septemberl924 te Venray en op 22 november 2004, op 80-jarige leeftijd, overleden te Venray. Hij is begraven te Merselo. Toon Poels was een zoon van Martinus Hubert us (Martin) Poels (Potten jam

Castenrays dorpsblad De Schans | 2009 | | pagina 16