14 Secretariaat: Jolanda Classens Leikeswei 12 5811 BJ Castenray Tel: 0478-851618 E-mail: dorpsklank@live.nl Website: http://castenrav.dorpenvenrav.nl/ Banknr 13.87.06.158 dorosklank Datum: 13 juli 2009 Beste inwoners van Castenray, Er is weer een seizoen teneinde, het is weer bijna zomervakantie en dat geldt natuurlijk ook voor de muzikanten van onze fanfare. Volgende week staat in het teken van het afsluiten van dit seizoen. Woensdag is onze jaarlijkse donateursactie en donderdag houden we een openluchtconcertje samen met het leerlingenorkest. Jaarlijks ontving u rond de kerst een boekje, het "Klankbord" genaamd, waarin u kon lezen wat de fanfare het afgelopen jaar allemaal heeft gedaan. We hebben nu besloten om van dit boekje af te stappen en u middels de Schans en de website van het reilen en zeilen van onze vereniging op de hoogte te houden. We kijken eerst even terug naar 2008. Er zijn 3 bestuursleden afgetreden, Louis Vroemen, Wiel Dinghs en Christian van Bommel en we hebben er een nieuwe voorzitter, Eric Thielen voor in de plaats gekregen. Tijdens de feestavond in november, waar Sinterklaas ook bij aanwezig was, is Louis gehuldigd tot Beschermheer van onze vereniging en is Wiel Dinghs gehuldigd tot erebestuurslid. Maar er was ook minder leuk nieuws, onze dirigent, Martijn Pepels, gaf aan te willen stoppen bij onze fanfare. Er is toen een commissie samengesteld die hard op zoek gegaan is naar een nieuwe dirigent. Deze hebben ze kunnen vinden, in de persoon van Robert Theeuwen. Met het nieuwjaarsconcert in januari van dit jaar hebben we afscheid genomen van Martijn en op 29 januari is Robert Theeuwen gestart. Wie is Robert Theeuwen? Robert begon als muzikant op de hoorn in zijn geboorteplaats Beringe. Hij leidde en dirigeerde al gauw verschillende orkesten in de omgeving. Als hoornist was hij bij tal van verenigingen te gast, vooral voor het meespelen bij concoursen. Naast zijn studie aan de Pabo hield Robert zich bezig met het componeren en arrangeren, vooral voor fanfare-orkesten. Na de studie aan de Pabo vervulde hij zijn militaire dienstplicht als hoornist bij het Trompetterkorps der Cavalerie. Daar fungeerde hij ook als waarnemend dirigent/ repetitor. Na deze periode ging Robert zich meer toeleggen op het dirigeren en ging hij hoornlessen geven. In 2000 sloot hij zijn studie Ha-Fa-Bra-directie met mooie resultaten af. Op dit moment dirigeert Robert naast Fanfare Dorpsklank, Castenray, ook Fanfare St.Cecilea, Milheeze, Jeugd Ensemble Milheeze, Fanfare De Volharding, Duizel en het jeugdorkest in Duizel. Verder doceert hij de Blazersklas aan de Basisschool te Milheeze. Als hoornist speelt Robert in de Harmonie O&U in Beek en Donk. En toen was het Carnaval! Onze voorzitter Eric Thielen, werd dit jaar Prins Eric I! En hij is de Schanseknuppels tijdens deze dolle dagen op een geweldige manier voor gegaan. Bij de jeugd werd onze bugeliste, Ilse Claessens, jeugdprinses Ilse I! en samen met jeugdprins Maikel II heerste zij over de jeugd van de Schanseknuppels. Maar hier bleef het niet bij, want de onderscheiding voor de Beste knuppel ging naar Wim Classens en de onderscheiding voor de Kleinste Knuppel naar Gijs de Jong (zoon van Jolanda Classens en dus kleinzoon van Wim Classens). Tot slot werden Jeannette en John Vergeldt in Tienray Boerenbruidspaar. Of te wel, het was een geweldige Carnaval voor onze vereniging!

Castenrays dorpsblad De Schans | 2009 | | pagina 14