Hard voor Hart Informatieavond Burger Hulpverlening Limburg 2 Cf& Waarom is een dergelijk initiatief nodig? De gemeente Venray is momenteel, in samenwerking met de Regionale Ambulance Voorziening Limburg Noord (RAVLN), bezig met het opzetten van een project onder de naam Burger Hulpverlening Limburg. In samenwerking met de dorpsraad van Castenray wordt er op dinsdag 15 september 2009 van 19:30 tot 21:30 uur een informatie- en instructieavond gehouden in Gemeenschapshuis De Wis. In de meeste gevallen van een plotse circulatiestilstand is het normale hartritme, vaak als gevolg van een acuut hartinfarct, zeer ernstig verstoord. Het gevolg is dat het hart geen bloed meer door het lichaam pompt. Het slachtoffer is bewusteloos en zal overlijden als er niets gedaan wordt. Als binnen zes minuten na een circulatiestilstand direct wordt gereanimeerd en ook zo vroeg mogelijk wordt gedefibrilleerd (toedienen elektroshock) zijn de kansen op herstel van hartritme erg groot, ongeveer 70%. Na deze zes minuten blijven reanimatie en defibrillatie natuurlijk nodig, maar de kansen nemen met iedere minuut sterk af, tot minder dan 10% kans na twaalf minuten. De ambulancediensten hebben een defibrillator, maar kunnen in de praktijk, o.a. door het steeds drukker wordende verkeer, meestal niet sneller dan acht tot tien minuten na de melding ter plaatse zijn. Er gaat dus veel kostbare tijd verloren. Hoe moet dit er in de praktijk uit gaan zien? De meldkamer stuurt na een 112 melding van een reanimatie niet alleen twee ambulances naar het slachtoffer maar ook twee soorten sms'jes naar een groep van burgers/vrijwilligers die in de buurt van het slachtoffer woonachtig of werkzaam zijn. Eén groep vrijwilligers krijgt een tekstbericht om direct naar het slachtoffer te gaan en te beginnen met de basale reanimatie. De andere groep krijgt bericht om een nabije AED op te halen. Vanwege het feit dat een vrijwilliger verhinderd kan zijn, zullen uit beide hulpgroepen meerdere mensen tegelijkertijd een tekstbericht ontvangen. Informatieavond Tijdens deze avond geeft de ambulancedienst een toelichting. Wij doen deze avond een beroep op u als inwoner om u op te geven als burgerhulpverlener Een voorwaarde om deel te nemen aan het project is het doorlopen van een éénmalige instructie. Ook deze instructie wordt tijdens de bijeenkomst verzorgd. Voor wie is de informatieavond bedoeld? De informatieavond is bedoeld voor: 1. mensen die interesse hebben in het project. 2. mensen die zich willen opgeven als vrijwilliger. Wilt u zich aanmelden als vrijwilliger, dan wordt u aan het einde van de avond gevraagd een formulier in te vullen dat u deel heeft genomen aan de instructieavond. Hiervoor is het nodig dat u uw een legitimatiebewijs meeneemt (rijbewijs, paspoort, identiteitskaart). Bent u geïnteresseerd? Noteer dan de volgende datum in uw agenda: dinsdag 15 september 2009 van 19.30 - 21-30 uur. Locatie: Gemeenschapshuis de Wis in Castenray. Ook als u nog niet weet of u zich ais vrijwilliger wilt aanmelden, bent u uiteraard van harte welkom. Om enig beeld te hebben van hoeveel mensen wij kunnen verwachten, verzoeken wij u om u vooraf aan te melden. Dat kan per e-mail fdorpsraadcastenrav@dorpenvenray.nl) of door een briefje bij Brigitte Strijbos (Tunnelweg 2, Castenray) in de bus te doen. Een aantal mensen heeft zich eerder al voor een dergelijke avond opgegeven hebben. Zij hoeven zich niet opnieuw aan te melden. Voor meer informatie kunt u ook terecht op de website www.ocravln.nl Met vriendelijke groet, Dorpsraad Castenray

Castenrays dorpsblad De Schans | 2009 | | pagina 10