Casleraay KERKBERICHTEN WOT Abonnementen: Campagnestraat 8 @571739 Inleveren kopij vóór maandag 20.00 uur nr. 27 08 juli 2009 Redactieadres: Castelostraat 2Öa @571890 e-mail: Zaterdag 11 juni 19.15 uur jaardïenst Albert Dreggen Jan Thielen Misdienaars: Iris, Maudï, Manon Pastoor van Borne is bereikbaar onder 0478-531270 of06-13300256 Al geruime tijd heeft onze parochie geen vertegenwoordiger meer in de dekenale MÖV- groep(Missie, Ontwikkeling,. Vrede). Deze groep verzorgt o.a. de vastenaktie. Onlangs hebben wij Annie Custers-van Roomen<Matthiasstraat) bereid gevonden namens onze parochie in deze commissie zitting te nemen. Wij wensen Annie veel succes toe met haar werk binnen deze groep. Limburgse jongeren naar internationale conferentie Een twaalftal Limburgse jongeren nemen begin juli deel aan de 23e Caretakers of the Environment International conference, die dit jaar plaats heeft in Aberdeen, Schotland. Deze jaarlijkse conferentie is een platform voor middelbare scholen die actief zijn op het gebied van natuur- en milieu educatie of duurzame ontwikkeling. De delegatie bestaat uit leerlingen van het Maastrichtse Sint-Maartenscoilege en jongeren uit Castenray (Kleur in Castenray). De leerlingen hebben gedurende het jaar samen met hun docenten verscheidene projecten met betrekking tot cradle to cradle en leefbaarheid bedacht en ten uitvoer gebracht. Kieur in Castenray heeft met twee adviseurs vanuit de Dorpsraad een graffiti-project uitgevoerd met als thema gemeenschap en milieu. Tijdens de conferentie krijgen beide groepen de gelegenheid om hun projecten aan jongeren uit vele verschillende landen te presenteren. - Het is voor de jongeren dan ook een buitengewone ervaring om Nederland te mogen vertegenwoordigen en hun projecten in het buitenland te presenteren. Daarnaast is het een unieke kans om met leeftijdgenoten uit andere landen van gedachten te wisselen en nieuwe ideeën op te doen over zaken als het milieu en duurzaamheid.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2009 | | pagina 1