Stichting Heemkundig Genootschap Castenray "TUmpnetPitzoot' De oude foto Maandag 6 juli: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 3 oktober: Onthulling beeld ter herinnering aan de Hengstenassociatie en Nico van Melo, presentatie boek, optreden van De Balkers en expositie. 13.00-18.00 uur De Wis Zondag 4 oktober: Expositie Hengstenassociatie Vooruitgang in De Wis van 11.00-17.00 uur. Boerengezegden Nie van ströj zien. (Niet zo dom zijn als je er uit ziet.) De schene verbrande. (Dicht bij het vuur zitten; profiteren van de gunstige situatie.) Mit smérlép (dadels) en viêge kunde kiender nor bed toe kriëge. Passe as 'n voest öp 'n oeëg. (Nergens op lijken.) Zuut as hönning, zoër as brem! In het begin van de zestiger jaren van de vorige eeuw voetbalden er ongeveer twintig jongens uit Castenray bij voetbalverenigingen uit buurdorpen. Op een gegeven moment bestond het eerste elftal van DIS-Oirlo zelfs voor vrijwel de helft uit Castenrayse jongens. Ook bij Wittenhorst voetbalden jongens uit Castenray en de behoefte aan een eigen voetbalclub werd steeds sterker in Castenray. Op maandag 28 september 1964 vond in café Kuijpers de oprichtingsvergadering plaats van onze eigen voetbalclub. Het eerste bestuur stond onder leiding van voorzitter Antoon Dinghs. De vereniging telde al spoedig 80 ledent waarvan 31 seniorenvoetballers en 25 jeugdspelers. Aan de Castenrayseweg werd op een perceel van Thei Strijbos met veel zelfwerkzaamheid een voetbalveld aangelegd. Ook verrees er een stenen gebouwtje met kleedlokalen, een scheidsrechterslokaal en een berging. De spelers konden zich na afloop van een wedsffjpjl buiten wassen. Het water werd in melkbussen aangevoerd en overgegoten in emmers. 4

Castenrays dorpsblad De Schans | 2009 | | pagina 20