Kleur in Castenray Op woensdag 4 juni j.l. is Kleur in Castenray officieel geïnstalleerd als werkgroep van de Dorpsraad Castenray. Daarmee heeft de werkgroep een formele juridische status. De installatie vond plaats door de symbolische overhandiging van een "voorzittershamer" en een spuitbus met verf, zodat de hamer nog een mooi kleurtje kan krijgen. De werkgroep Kleur in Castenray bestaat uit: Stan Vullings, Ilse Claessens, Rene Classens, Lonneke Duijkers en wordt begeleid door twee leden van de dorpsraad: Christian van Bommel en Delène Steegs. De werkgroep ontstond vorig jaar toen de jongeren het idee oppakten om het tunneltje onder de A73 helemaal op te knappen. Het project kreeg de titel "Kleur in Castenray" en dat werd ook de naam van de werkgroep. Het project werd volledig door de werkgroep uitgevoerd samen met nog 16 andere jongeren uit Castenray. Bij het opknappen van de tunnel is het niet gebleven. De werkgroep heeft zich aangemeld voor een internationale conferentie van de organisatie Caretakers4all in Aberdeen (Schotland). Deze internationale organisatie bestaat uit jongeren die zich verantwoordelijk voelen voor hun leefomgeving en het milieu en aan de verbetering ervan een actieve bijdrage willen leveren. De conferentie is van 5 t/m 10 juli 2009. De werkgroep zal dan deelnemen aan allerlei workshops, zodat ze daarna nog beter in staat zullen zijn hun ideeën voor een beter milieu en een betere leefomgeving tot uitvoering te brengen. De werkgroep probeert natuurlijk om zoveel mogelijk jongeren uit Castenray bij de projecten te betrekken. De werkgroep heeft nog vele ideeën. Een van de eerstvolgende projecten dat wordt uitgewerkt, is het opknappen van de Jongeren Ontmoetings Plaats in Castenray. Dat project is aangemeld in het kader van Kern met Pit. De werkgroep heeft zich ook ingeschreven voor de pannakooi. De werkgroep voert allerlei activiteiten uit om zodoende gelden binnen te halen om de projecten te kunnen uitvoeren. Een aantal leden van de werkgroep heeft zich aangeboden als babysitter, de wandelvierdaagse wordt gebruikt als een soort sponsorloop, tijdens de bierfeesten zal een kraampje bezet worden om kinderen de mogelijkheid te geven voor het kleuren van een t-shirt en op 26 juni a.s. vindt een kienavond plaats. De werkgroep Kleur in Castenray is ook bezig met het opzetten van een eigen website, zodat iedereen de activiteiten kan volgen. De website is te raadplegen via http: //castenray. dorpenvenray.nl/kleurincastenrav. egrarenis en crematie onderneming Dat de werkgroep Kleur in Castenray op een fantastische manier bezig is, is niet alleen het oordeel van de Dorpsraad Castenray. Ook de Rabobank ondersteunt de werkgroep door een financiële bijdrage van 500,-- gedurende drie jaar. On/tonrcu fiojuoyoo Pr. A'la rij Lest raat la - 5802 BVVenray Venrayseweg 104 5961 /VÏ Horst telefoon 0478 55 01 50 telefoon 077 398 70 99 Wij zijn dag en nacht hereilchaar onder telefoonnr. 0478 550150 W

Castenrays dorpsblad De Schans | 2009 | | pagina 4