SVOC'Ol Bl-TEAM Bovenste rij: Coach Klaartje, Merel, Maud, Moniek, Elien, Janou, coach Yvonne en leidster Trees. Onderste rij: Rian, Kyra, Mandy, Mirthe, Lisan, Maartje en Femke Ruim 900 deelnemers aan Kindervakantiewerk De aanmeldtermijn is gesloten en de organisatie van Kindervakantiewerk Venray (meestal afgekort tot KVW) heeft het aantal deelnemers geteld. Dit jaar zullen meer dan 900 kinderen deelnemen aan Kindervakantiewerk. Deze kinderen zullen in de week van 27 juli wederom een prachtige week beleven. Kindervakantiewerk is een stichting die al bijna 60 jaar in Venray bestaat. Daarmee is zij stevig geborgd in de Venrayse samenleving. Gemiddeld doet jaarlijks bijna 1 op de 3 kinderen mee. Tijdens de georganiseerde activiteitenweek, zullen de kinderen zich vermaken met onder andere knutselen, een sportdag, bioscoopbezoek, een theatervoorstelling en natuurlijk veel spellen. Dit doen ze niet alleen, want tijdens de week zitten de kinderen in groepjes van 10, waarin zowel een klasgenootje zit, maar ook vele andere kinderen waarmee nieuwe vriendschappen ontstaan. Verschuiving Ook dit jaar zet een verschuiving van de gemiddelde leeftijd van de kinderen door. "Waar in het verleden ongeveer evenveel kinderen uit de jongste klassen als uit de oudste klassen meededen, zien wij dit nu veranderen. Net als vorig jaar doen er nu meer kinderen uit de oudste klassen mee, dan uit de jongste klassen.", aldus Erik van de Leur, hoofdleider van KVW. Een uitleg hiervoor kan de organisatie ook geven. Nogmaals Erik van de Leur: "Het aantal kinderen zal de komende jaren in deze regio teruglopen. Dat zullen wij natuurlijk iets terugzien in de nieuwe aanmeldingen, maar Kindervakantiewerk Venray blijft een van de grootste van Nederland!" Locatienood De afgelopen jaren, heeft KVW veel gebruik gemaakt van diverse buiten- en binnenlocaties in Venray. Door het afnemen van het aantal beschikbare ruimtes, zal er dit jaar voor het eerst met een grote tent gewerkt worden zodat KVW ongeacht het weer toch door kan gaan. Samen met de Gemeente zoekt KVW naar een blijvende oplossing voor het locatieprobleem, zodat zij ook in de toekomst deze week kunnen blijven organiseren. V

Castenrays dorpsblad De Schans | 2009 | | pagina 19