Stichting Heemkundig Genootschap Castenray De oude foto h Maandag 8 juni: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 3 oktober: Onthulling beeld ter herinnering aan de Hengstenassociatie en Nico van Melo, presentatie boek, optreden van De Balkers en expositie. 13.00-18.00 uur De Wis Zondag 4 oktober: Expositie Hengstenassociatie Vooruitgang in De Wis van 11.00-17.00 uur. Bo er engezegden 9 Gij makt öw kwaod urn enne netescheet. (Je kwaad maken om niets.) 9 'n Kienderhand is gaaw gevuld, dat merkt me daggeleks mennege kieër. "Ik wieët 'tzaej de jonge vader, 'n kienderböks nog ieër!" 9 't Trekt op de vurste koew. (Het tocht.) 9 'n Bliënd paerd kan daor gén schaaj doën. (Het is daar armoedig gemeubileerd.) 9 Hoeëge tores zien ok wel 's gevalle! (Hooggeplaatste personen maken ook fouten.) Deze foto uit 1939 is gemaakt voor de oude school aan de Horsterweg. Ouderen onder ons kunnen zich dat schoolgebouw ongetwijfeld nog herinneren. Het stond op de plaats waar jaren na de oorlog gemeentewoningen zijn gebouwd naast de woning van kapper Sjang Kuijpers. In dat pand woont nu het gezin van Toon en Tiny Claessens. Het schoolgebouw aan de Horsterweg werd in 1922 in gebruik genomen. Vanaf toen hoefden de Castenrayse kinderen niet meer in Oirlo naar school Als hoofd werd per 1 juni 1922 benoemd Herman Volleberghonderwijzer te Oirlo. Hij is gebleven tot zijn pensioen in 1954. Tijdens de oorlog werd het schoolgebouw verwoest en na de oorlog heeft er tijdelijk een noodschoot gestaan. In 1950 werd het gebouw aan de huidige Matthiasstraat in gebruik genomen. 15 ticfjting fjeemfcunSig Cenootscfiap Castenray 'iW'

Castenrays dorpsblad De Schans | 2009 | | pagina 15