Uit de dorpsraadvergadering van 6 mei 2009 RUITERCLUB "DE EENDRACHT" In de laatste vergadering van de dorpsraad zijn de volgende onderwerpen besproken: 1. Cêselse Vennen. Lollebeek - Diepeling Er is uitgebreid gesproken over de plannen van de Dienst Landelijk Gebied om na te gaan welke wensen en ideeën er zijn voor de verdere ontwikkeling van de Caselse Vennen, de Lollebeek en de Diepeling. Daarbij wordt ook verder gekeken naar bijvoorbeeld de Kasteelse Bossen en de Grote Molenbeek in Horst. Het is de bedoeling dat op korte termijn een aantal betrokkenen bij elkaar komt om al die wensen en ideeën in een brainstormsessie te inventariseren. Dan wordt natuurlijk ook gekeken naar de overeenkomsten en de verschillen. De resultaten van die brainstormsessie worden voorgelegd aan de gebiedscommissie Reconstructie. Doel is om na te gaan die voldoende aanleiding ziet om er concrete projecten van te maken en wellicht ook om er financiële middelen voor beschikbaar te stellen. In het DOP dat de dorpsraad in 2004 heeft vastgesteld is al een aantal uitgangspunten voor die verdere ontwikkeling opgenomen, n.l. a) Het voormalig schaatsven in de Caselse Vennen uitdiepen en zoveel mogelijk in de oude staat terugbrengen. Verder vindt de dorpsraad dat de Caselse Vennen als wandelgebied in zijn huidige vorm (laarzenroute) moet worden behouden. b) De gekanaliseerde Lollebeek dient weer een meanderende beek te worden; c) Het toekomstige Natuurgebied "De Diepeling" moet beperkte recreatieve mogelijkheden krijgen, zoals de aanleg van fiets- en wandelpaden en schuil- en zitmogelijkheden. De dorpsraad heeft verder nadrukkelijk uitgesproken dat nieuwe ontwikkelingen niet ten koste mogen gaan van gevestigde agrarische bedrijven. Die mogen op geen enkele wijze in hun verdere toekomstontwikkeling worden belemmerd, tenzij de overheid bereid is hen daarvoor op een passende wijze te compenseren. Dat geldt zowel voor de natuurontwikkeling op zichzelf als voor het gebruik van de nieuwe natuurgebieden (recreatie, begrazing, etc.). Uiteraard wordt u over het vervolg van de plannen geïnformeerd, zodra er meer bekend is. 2. Uitvoering eneraie- en klimaatbeleid gemeente Venrav De dorpsraad heeft met instemming kennis genomen van het voorstel van het Dorpsradenoverleg om de gezamenlijke gemeenschapshuizen als project op te nemen in het energie- en klimaatbeleid van de gemeente Venray. Dat biedt een concrete mogelijkheid om daadwerkelijk iets te betekenen in dat kader en zou bovendien voor de gemeenschapshuizen uiteindelijk kunnen betekenen dat zij een lager energieverbruik hebben en daarmee dus ook minder kosten. 3. Opening wandelroutes Op zaterdag 16 mei a.s. worden de wandelroutes in Castenray officieel onthuld door wethouder Lei Heidens. Daarmee sluit ook Castenray aan bij de knooppuntenroutes die in alle dorpen zijn gerealiseerd. De opening zal uiteraard op gepaste feestelijke wijze worden gevierd met muzikale ondersteuning van het leerlingenorkest, straattheater van toneelgroep Vondel en inhoudelijke informatievoorziening door de Heemkundevereniging. Weer een mooi voorbeeld van samenwerking van een aantal Castenrayse organisaties. 4. Leefbaarheidsbudaet De dorpsraad ziet dit jaar geen mogelijkheden om een deel van het leefbaarheidsbudget ter beschikking te stellen voor projecten vanuit Castenrayse verenigingen en organisaties. De gelden zijn nodig voor de eigen projecten van de dorpsraad, onder andere de realisatie van de wandelroutes, de projecten van de werkgroep kleur in Castenray en de bijdrage aan de website www.dorpenvenray.nl. Wilt u meer informatie? Kijk dan op http://castenrav.dorpenvenrav.nl of neem contact op met een van de dorpsraadleden. castenrav.dorpenvenrav.nl/eendracht Zondag 17 Mei is er een selectiewedstrijd voor paarden in Sevenum. Wij wensen alle deelnemers veel succes.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2009 | | pagina 5