Castenrayseweg 14 Oirlo www.versleijen.com WI00W^ Een van de doelstellingen van de Stichting is het publiceren van de familiegeschiedenis of een deel daarvan. Het emigratieverhaal van het gezin van Sef Duijkers hoort daar ook bij. Niet alleen de 'Duijkersstichting' is erg blij met deze beschrijving door ons oud-lid Toon Kuijpers, maar ook onze heemkundestichting. Momenteel is de uitgave van een boek in voorbereiding, waarin de emigratie en terugkeer van de lamme Sef Duijkers-Klaassen uit Castenray staat beschreven. De inhoud is een beschrijving en beleving van de jaren in Canada van (bijna) alle kinderen. Sommigen alleen, anderen in groepsverband, beleven de jaren opnieuw en geven een indruk van deze gebeurtenissen. Enkele kinderen wonen nog in Canada. Het geheel wordt geïllustreerd met vele bekende en onbekende foto's. Voor familie en belangstellenden een belangrijk boek, maar zeker ook voor onze stichting. Het boek zal ongeveer 100 pagina's omvatten. Uitvoering: genaaid en voorzien van harde kaft. De prijs per exemplaar ligt rond 15 euro. Einddatum inschrijving: 1 juni 2009. Het boek wordt uitgegeven onder verantwoordelijkheid van de 'Duijkersstichting'. Indien u belangstelling hebt en graag in het bezit wilt komen van dat boek, dan kunt u het bestellen bij Koos Kleeven-Duijkers, St. Jozefweg 20 5801CW Venray Tel: 0478571901 E-mail: fam.kleeven@home.nl Verlichting Matthiasmonument Wellicht hebt u al gezien hoe fraai het Matthiasmonument 's avonds verlicht is. We hebben inmiddels de rekening voor e.e.a. ontvangen en deze is wat hoger uitgevallen dan verwacht. Onze stichting heeft het meerbedrag betaald. De kosten van de verlichting zijn vrijwel geheel gedragen door enkele leden van onze heemkundestichting persoonlijk en een deel nu dus ook uit onze kas. Omdat we dit jaar hoge uitgaven hebben i.v.m. de herleving van de historie van de Hengsten- associatie 'Vooruitgang' en Nederlands beroemdste trekpaardhengst Nico van Melo (beeld, boek en expositie) vragen we onze inwoners om een financiële bijdrage voor onze activiteiten. We zullen elk bedrag zeer hard nodig hebben en doen dan ook een beroep op u. Wanneer ieder een klein bedrag zou willen schenken, zou het totaal voor ons de financiële zorgen een stuk kunnen verlichten. Het geld wordt hoe dan ook weer ingezet voor ons dorp. U kunt uw bijdrage overmaken op rekeningnummer 12.81 37.517 t.n.v. Heemkunde Castenray. We danken u alvast zeer voor uw biidrage. 18 'Si

Castenrays dorpsblad De Schans | 2009 | | pagina 18