Stichting Heemkundig Genootschap Castenray Woensdag 13 mei: Presentatie Venrays Verleden IV om 16.00 uur in museum De Peelstreek Ysselsteyn. Dinsdag 19 mei: Bezoek College van B en W aan Heemkundig Genootschap. Aanvang 15.00 uur. Zaterdag 3 oktober: Onthulling beeld ter herinnering aan de Hengstenassociatie en Nicö van Melo, presentatie boek, optreden van De Balkers en expositie. 13.00-18.00 uur De Wis Zondag 4 oktober: Expositie Hengstenassociatie Vooruitgang in De Wis van 11.00-17.00 uur. Boerengezegden 9 Baeter ieënen törf ien d'n haerd as düzend ien de Pieël. (Beter iets dan niets.) 9 "Nogal glad", zaej kale Mie, "wor gén haör zit, kémt me nie." 9 An zien zwaard kömme. (Iemand afranselen, te pakken nemen.) 9 Onder d'n tore trowwe. (Zwanger trouwen.) 9 't Is bij um: twelf kieër wille en dartiën kieër nie kunne. (Twaalf ambachten en dertien ongelukken.) De foto van vandaag is genomen bij een neergestorte Lancaster III bommenwerperDeze werd in de nacht van 30/31 mei 1943 door de Duitse jachtvlieger Hauptmann Manfred Meurer neergeschoten. Om circa 1 uur 's nachts stortte het brandende toestel neer op een akker aan de huidige Lollebeekweg, vlakbij de Castenray se Berg. In totaal kwamen bij deze ramp zes bemanningsleden om het leven. Staand v.ln.r.: Hub van Rhee; Antoon DinghsWim Strijbos (Petranzn.); Gerrit de Ruijter. (Hij was afkomstig uit Rotterdam en opgenomen in het gezin van Tinus Kuijpers.) Zittend: Piet Janssen. (Hij woonde bij Thei Strijbos.) ittcfjtmg fjeemfcunSig Ctnootscfal tastenray

Castenrays dorpsblad De Schans | 2009 | | pagina 16