Stichting Heemkundig Genootschap Castenray De oude foto Maandag 4 mei: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Woensdag 13 mei: Presentatie Venrays Verleden IV om 16.00 uur in museum De Peelstreek Ysselsteyn. Dinsdag 19 mei: Bezoek College van B en W aan Heemkundig Genootschap. Aanvang 15.00 uur. Zaterdag 3 oktober: Onthulling beeld ter herinnering aan de Hengstenassociatie en Nico van Melo, presentatie boek, optreden van De Balkers en expositie. 13.00-18.00 uur De Wis Zondag 4 oktober: Expositie Hengstenassociatie Vooruitgang in De Wis van 11.00-17.00 uur. Boerengezegden 9 Daor kan 'n hieël bitje wiënd önderdur! (Dat is een lang iemand.) 9 Wie slöpt as ie mot zaeje, dén hoeft noeëts te maeje! 9 As d'n hoond weg is, loeëpe de schaöp wor ze wille. (Zonder leiding wordt het chaos.) 9 Ik zaej tigge miene vrejjer: "Ik wil ów noeëts mér ziën." "En is ie toew nor huus gegaon?" "Wel nieë, dat deuj 'm gaar gén pien, toew hit ie 't licht uutgedaon!" 9 Mit 't linkse oeëg ien 't rechse vesjestéske kiëke. (Heel scheel kijken.) Onlangs leidden we weer enkele excursies in de Castenrayse Vennen. De natuur begint daar op haar mooist te geraken. De waterviolier toont begin mei hele veldenmet schitterende bloemende slangewortel heeft aronskelkachtige bloemende gele lis brengt volop kleur in de petgaten en de majestueuze koningsvaren rijst weer statig op langs de wandelroute. De Schotse Hooglanders zijn verblijd met twee kalfjes en het is zaak om de dieren nu niet te dicht te naderen. Over het algemeen zijn Schotse Hooglanders heel rustig, maar nu ze kalfjes hebben, kunnen de dieren onberekenbaar zijn. Proberen te aaien of te voederen is altijd uit den boze. ticfitmg fjeemfcun&g fcenootscfiaj Cqstenray

Castenrays dorpsblad De Schans | 2009 | | pagina 14