Stichting Heemkundig Genootschap Castenray De oude foto Maandag 6 april: Filmvoorstelling in De Wis van historische films rond 1950 gemaakt door pastoor Rieter. Aanvang 20.00 uur. Woensdag 8 april: Provinciehuis 'Kern met Pit'. Aanvang 14.00 uur. Vertrek 11.30 uur. Woensdag 15 april: Excursie Castenrayse Vennen met de KBO-Castenray. Vertrek 18.00 uur. Maandag 20 april: Excursie Castenrayse Vennen met wandelgroep Maria van Dorst. Vertrek 09.00 u. Woensdag 22 april: Informatieavond over de Diepeling in De Wis. Aanvang 19.30 uur. Maandag 4 mei: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Woensdag 13 mei: Presentatie Venrays Verleden IV om 16.00 uur in museum De Peelstreek Ysselsteyn. Dinsdag 19 mei: Bezoek College van B en W met excursie Castenrayse Vennen. Aanvang 13.30 uur. Zaterdag 3 oktober: Onthulling beeld ter herinnering aan de Hengstenassociatie en Nico van Melo, presentatie boek, optreden van De Balkers en expositie. 13.00-18.00 uur De Wis Zondag 4 oktober: Expositie Hengstenassociatie Vooruitgang in De Wis van 11.00-17.00 uur. Boerengezegden Wette wat niks is!? Niks is 'n piepke zonder kop, waorvan 't stilleke weg is! 0 Ander gare, ander gespin; andere luuj, ok andere zin. 0 't Is gestoonke en geloge! (Het is pertinent niet waar.) 0 Enne goeje stoel getroffe hebbe. (Lang wegblijven.) 0 Gaeldpien is aerger as tandpien. Deze prachtigeoude foto laat Bertje van Rhee zien met een geschoten vos. Bertje was een verwoed jager die ook dikwijls in 't Casels Broek op eendenjacht ging. De ouderen onder ons kunnen zich ongetwijfeld nog wel herinneren dat de geprepareerde vos in Café 't Jagershuis boven het buffet te zien was. Bertje woonde voorheen in Oirlo. In 1919 bouwde hij in Castenray een bakkerij annex kruidenierszaak en café. In dat pand zit nu het Chinees restaurant Rond 1932 sloot Bertje een pachtovereenkomst voor de exploitatie van het schaatswater in 't Casels Broek. De familie Van Rhee slaagde er binnen een paar jaren in, om enkele schaatsbanen aan te leggen en de visvijver te vergroten, zodat de banen ter hoogte van het eilandje met de schuilhut uitkwamen op een grote, rietvrije waterplas. De eerste 2 a 3 jaren leverde al het geploeter de familie Van Rhee geen extra inkomsten op, want het vroor toen nauwelijks. De oorlog brak uit en tijdens de oorlog kon er voor de eerste keer op de nieuwe banen geschaatst worden en 14 SM zs&y ticfjting fjeemftunSig 6tnootscf)ai Castenray •tel -• ♦Vii, >4; --

Castenrays dorpsblad De Schans | 2009 | | pagina 14