COMITÉ BUNDELING COLLECTES CASTENRAY Elke vrijdag visverkoop te Castenray 15.00 uur - 18.15 uur Standplaats: Matthiasstraat (Kerk) Vishandel Eduard Camps Oostrum S 06-24716667 In 2009 valt de Week van de Goede Doelen in week 15, van 5 t/m 11 april. Van de gemeente hebben we inmiddels een vergunning voor de volgende collectes: Nederlands Astma Fonds Vastenactie Kerk Stichting Peuterspeelzaal Castenray Nationaal Fonds Kinderhulp Het Nederlandse Rode Kruis Prinses Beatrix Fonds Fonds Verstandelijk Gehandicapten Lourdesactie Sinterklaasactie Castenray Kerstactie Castenray Stichting Alzheimer Nederland Enkele bekende landelijke stichtingen, zoals Kankerbestrijding, Hartstichting, Nierstichting, e.a. weigeren deel te nemen aan de gebundelde collectes, die in steeds meer gemeentes/dorpen gaan plaatsvinden. Zelfs vanuit Friesland wordt gevraagd om informatie over de opzet van de gezamenlijke collecte in de Venrayse dorpen. De interesse daarvoor is groeiende. In buurgemeente Horst aan de Maas stapt men in een aantal dorpen ook al over op dit concept. De voordelen van de bundeling hebben we al eerder naar voren gebracht. Stichting Peuterspeelzaal 't Stekske heeft jarenlang gecollecteerd voor Jantje Beton. Een deel van de opbrengst vloeide rechtstreeks terug naar de kas van de peuterspeelzaal. Deze inkomsten waren hard nodig om de exploitatie op orde te krijgen. Onlangs werd het stichtingsbestuur op een vrij brute manier duidelijk gemaakt dat ze niet langer als collectant worden aangemerkt. Dat is dan de dank voor het jarenlang collecteren. (De starre en onsympathieke houding van leidinggevenden van sommige grote landelijke fondsen hebben we eerder al ervaren.) De Stichting Peuterspeelzaal heeft gevraagd, gezien de inkomstenderving, om opgenomen te worden in de lijst van Castenrayse collectes. Na overleg met de gemeente heeft het Comité Bundeling Collectes Castenray besloten bij hoge uitzondering de Stichting Peuterspeelzaal bij de collectes op te nemen. Op dinsdag 10 maart is er in café De Koster een vergadering met alle contactpersonen en leden van het comité. Aanvang 18.45 uur. Ook de collectanten zijn van harte welkom. De bijeenkomst duurt uiterlijk tot 19.45 uur. Ben je als contactpersoon verhinderd, zorg dan dat er iemand namens jouw vereniging of organisatie aanwezig is. Van de volgende verenigingen/organisaties wordt iemand verwacht: KBO; Vrouwenvereniging; Peuterspeelzaal; Oudervereniging; Ruitervereniging; Lourdescomité; Kerkbestuur; Dames- en Herenkoor. Comité Bundeling Collectes Castenray (Dini Classens tel. 571427, Nel Kuijpers tel. 571725, Jan Strijbos tel. 571677, Jac Vennekens tel. 571308).

Castenrays dorpsblad De Schans | 2009 | | pagina 8