WELL-LICHT 2009 ONDERGAAT ENORME KWALITEITSIMPULS Als op maandag 23 februari 2009 de zon weer gezakt is, zal Well-licht, de lichtjesoptocht in Well, starten met een lichtshow. Dit als opwarmertje voor de lichtjesoptocht, maar ook omdat op deze manier iedereen de weg naar het donkere Well makkelijker vinden kan. Er is dit jaar flink aan de weg getimmerd om het evenement nog meer uitstraling te geven. Vuurwerk De lichtshow start om 18:30 uur. Als dan een half uur later de straatlichten overal uit zijn en het 'zakkeduuster' is, start een 11 minuten lang non-stop professioneel vuurwerk. Dit wordt gehouden bij de basisschool. De laatste vuurwerkpijl is het kleurrijke startsein voor de lichtjesoptocht. LED-scherm Ook nieuw dit jaar een voor de regio uniek LED-scherm. Dit ruim 18 m2 groot scherm komt op een hoogte van 30 meter te hangen. Direct vanaf het begin kunnen de talrijke bezoekers al direct genieten sfeerrijke beelden. Deze beelden worden afgewisseld met andere gegevens, zoals informatie over de deelnemende creaties. Uiteraard zullen hierop ook de sponsoren te zien zijn. Kwaliteitspremies voor kwaliteitsimpuls! Iedere creatie die aan de kwaliteitsnorm (zie www.maasioerts.ni) voldoetontvangt deze kwaliteitspremie. Deze kwaliteitspremie is nieuw. Globaal kan gesteld worden dat 70% van de creaties deze kwaliteitspremie zal ontvangen, waarbij geldt dat hoe beter de creatie is, des te hoger de premie is. Wat is Kwaliteit? Het gebruik van sfeerverlichting (o.a. kerstverlichting en gekleurde LED) zal de kwaliteit ten goede komen, meer dan alleen lichtslangen. Skihutten, hutjes op de hei, e.d., worden niet langer toegelaten. Muziek moet op het onderwerp gericht zijn evt. afgewisseld met carnavalsmuziek en is van xn aanvaardbaar geluidsniveau. Muziek met als enkel doel het produceren van zoveel mogelijk decibels wordt dus niet meer toegelaten. Startnummers Om de kwaliteit verder te verhogen zijn er dit jaar maximaal 60 startnummers. De 60 beste uit de regio. De aanmelding overtreft ruim het aantal startplaatsen wat het totale niveau uiteraard zeer ten goede gaat komen. Lichtjesbal uitverkocht. Na afloop is het lichtjesbal. De deelnemers zelf zijn dan verlicht. Dit is toegankelijk voor deelnemers, genodigden en organisatie. Ook gingen er nog enkele honderden kaarten in de vrije verkoop. Helaas kan aan de vraag niet meer voldaan worden.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2009 | | pagina 18