A Stichting Heemkundig Genootschap Castenray De oude foto Maandag 16 februari: Lezing LGOG door Harrie Vriens over de Limburgse School in de 20e eeuw. Maandag 2 maart 2009: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Maandag 16 maart: Lezing LGOG door Jan Min over het kelderleven in het Servaas in 1944. Zaterdag/zondag 3 en 4 oktober 2009: Project Hengstenassociatie en Nico van Melo. Boerengezegden 9 De sneejer halt 't lake dur 't oeëg van de nóld! (De kleermaker houdt een gedeelte van de gekregen stof voor zichzelf achter.) 9 Nog nie wieëte waor de deur ope göt. (Nog geen ondervinding hebben.) 9 'n Zeeg paerd motte nie te hard driëve. 9 Zó lang de wiënd uut 't zelfde gat blieft kömme, kriëge we nog gén ander waer! 9 Waerke is 'n zaleghejd, mar doon bij de mejd is 'n areghejd! Deze foto is in 1942 genomen bij Gr ad Weijs aan de Castenrayse Straat, de huidige Lollebeekweg. De buurkinderen Jet en Toon Rambags (van Piet en An Rambags) kwamen regelmatig op bezoek bij Grad Weijs, vooral wanneer de fruitbomen vrucht droegen. Op bovenstaande foto hebben ze kersen gekregen en Toon Rambags geeft aan (pater) Jan Weijs een kers. Jan volgde in die tijd als priesterstudent de gymnasiumopleiding bij de paters SVD (de paters van Steyl). Deze opleiding was gevestigd in XJden, maar toentertijd verplaatst naar een noodopvang in een aantal gebouwen in Veghel, omdat het klooster in Uden door de Duitse bezetters gevorderd was als kazerne. De Duitsers hadden het vliegveld Volkel aangelegd en dit klooster lag op slechts ongeveer drie kilometer afstand. Grad Weijs (Gerardus) werd op 28 oktober 1890 geboren in Castenray. Hij trouwde op 19 mei 1919 12 IjeemRunStg 6enootscf)a Costcnray

Castenrays dorpsblad De Schans | 2009 | | pagina 12