In 1986 en 2005 was Wim een van degenen die vele uren stopten in de renovatie en uitbreiding van gemeenschapshuis De Wis. In 2001 hielp hij mee bij de bouw van de urnenmuur en vier jaar lang was hij klusjesman bij de Peuterspeelzaal. Maar Wim liet niet alleen zijn handen wapperen bij verbouwingen en klusjes, ook op het bestuurlijke vlak leverde hij zijn gewaardeerde bijdrage. Zo was hij in 1977 lid van het oprichtingsbestuur van de Castenrayse fanfare. Voor deze vereniging zat hij vijfjaar in de Commissie Muziekfeesten, haalde hij twaalf jaar de ondereinden van asperges en oud papier op en stelde daarbij ook nog eens zijn tractor en wagen beschikbaar voor andere fanfareleden. Wim is nu al weer dertig jaar een trouw musicerend lid van de Fanfare Dorpsklank in Castenray, waarbij hij aanvankelijk de tuba, vervolgens de bas, de grote trom en tegenwoordig weer de tuba bespeelt. Ook op andere fronten was Wim bestuurlijk actief. Acht jaar was hij lid van de Dorpsraad Castenray en even lang was hij afgevaardigde in het Dorpsradenoverleg, het Gehandicaptenplatform Venray en de Omroep Venray. Zes jaar was Wim voorzitter van de Peuterspeelzaal, acht jaar had hij zitting in het Schoolbestuur en tweeëndertig jaar lang was hij lid van de Varkensstudieclub, waarvan negentien jaar als secretaris en zeven jaar als voorzitter. Inmiddels is Wim al weer vijfjaar lid van de Stichting Gemeenschapshuis, waarvan hij onlangs tot voorzitter gekozen werd. Dus ook bestuurlijk stond en staat Wim zijn mannetje. Daarnaast heeft Wim nog enkele grote passies, waarvan het kaartspel er één is. Al achtenveertig jaar lang is hij een enthousiast lid van de zondagmorgen kaartclub in het dorpscafé. Eerst twaalf jaar in zijn geboorteplaats en nu al weer zesendertig jaar in Castenray. Uit dit alles is op te maken, dat Wim een veelzijdig man is met een brede belangstelling. Hij zet zich graag in voor anderen, hetgeen mede blijkt uit zijn werk als vrijwilliger voor de Prof. Duboisstichting. Vele malen heeft hij voor deze stichting voor vervoer gezorgd en ook bij de MA- Run, de toerrit van motoren met zijspan voor gehandicapten, konden ze op hem rekenen. Ook de Sint mocht al vierentwintig jaar een beroep doen op Wim, wanneer hij vervoer nodig had naar de school of het gemeenschapshuis. En naast al deze serieuze zaken houdt Wim evenzeer van plezier in het leven. Een grapje op zijn tijd en een kwinkslag tijdens een gesprek zijn Wim wel toevertrouwd. En ook Carnaval mag Wim graag vieren. Vijf keer deed hij mee aan de 50+ Zitting, één keer was hij boerenbruidegom en drie keer lid van de boerenfamilie. De Castenrayse Orde van Verdienste 2009 is een blijk van waardering voor de tomeloze inzet van Wim Classens. Een man met humor, die klaar staat als men op hem rekent; een man die veel bijdraagt aan de leefbaarheid en die zich buitengewoon verdienstelijk maakt; een man, waarop het dorp Castenray kan bouwen. Een fraaie oorkonde, een knuppel op een standaard en een zilveren draagspeld vallen hem in gemeenschapshuis De Wis ten deel op carnavalsmaandag, 23 februari om 2111 uur. Na het officiële gedeelte is er voor iedereen gelegenheid de gedecoreerde en zijn echtgenote te feliciteren en aansluitend barst in de fraai versierde Patronaatszaal 't Baeste Knuppelbal los, waarbij ook Wim en zijn familie zich zeker niet onbetuigd zullen laten. 15

Castenrays dorpsblad De Schans | 2009 | | pagina 15