Castenrayse Orde van Verdienste voor Wim Classens '■M Carnavalsvereniging De Schanseknuppels mag dit jaar op carnavalsmaandag een klein jubileum vieren, want dan wordt voor het vijfentwintigste jaar op rij de Castenrayse Orde van Verdienste uitgereikt. Deze orde, een eerbetoon aan een persoon die veel voor de Castenrayse gemeenschap betekend heeft, werd in 1985 onder de naam 'D'n Baeste Knuppel' voor de eerste keer uitgereikt. Het is een orde die in Castenray veel waardering geniet, getuige de telkenmale grote opkomst op carnavalsmaandag, wanneer de uitverkozene door de inwoners in het figuurlijke zonnetje wordt gezet. Het is voor elke inwoner van het dorp dé gelegenheid iets terug te doen voor degene die zich geheel belangeloos met zoveel inzet dienstbaar heeft gemaakt aan de dorpsgemeenschap. En dat zijn er in Castenray heel wat, hetgeen de keuze niet altijd even gemakkelijk maakt. Want achter de schermen zijn er heel wat dorpelingen die voor de leefbaarheid in hun woonplaats hun beste beentje voor zetten. Veel werk wordt verzet buiten het zicht van het gros van de inwoners. Vandaar ook dat de voordracht op brede basis geschiedt door een aantal verenigingen, zodat de genomineerden kunnen rekenen op het nodige draagvlak in het dorp. Voor dit jaar is de Orde van Verdienste 'D'n Baeste Knuppel' toegekend aan Wim Classens, wonende aan de Horsterweg in Castenray. Een volkomen terechte keuze, want Wim is door zijn dorpsgezindheid en zijn sociale inslag een opvallende persoonlijkheid in het kerkdorp. Wanneer er ook maar iets van betekenis in het dorp te doen is, is Wim van de partij. En met hem meestal zijn hele gezin, dat behalve uit hem en zijn echtgenote Franzis ook nog bestaat uit een (gehandicapte) zoon en vier dochters. Maar Wim is niet alleen passief aanwezig. In de meeste gevallen draagt hij ook actief zijn steentje bij, hetgeen blijkt uit een hele reeks van functies en werkzaamheden. Dat begon al in zijn geboorteplaats Veulen, waar Wim in 1949 het levenslicht zag. Hij groeide op, ging naar school en werd actief lid van de Katholieke Plattelandsjongeren (KPJ) en de Jonge Boeren. Van de KPJ Veulen beheerde hij zes jaar lang het penningmeesterschap en bij de Jonge Boeren fungeerde hij driejaar als sportleider. In Veulen stond Wim ook bekend om zijn volumineuze stem en omdat hij ook nog een aardig deuntje kon zingen, vroeg men hem lid te worden van het plaatselijke kerkkoor. Wim stemde toe en was vervolgens tien jaar lang een muzikale steun bij de opluistering van kerkdiensten. Ook in Castenray is Wim nog twee jaar lid geweest van het kerkkoor. In 1972 trouwde Wim met Francis en samen verhuisden ze naar een nieuwbouwwoning aan de Castenrayseweg in Castenray. Binnen de familie Classens is het gebruikelijk woningen voor familieleden zelf te bouwen en ook de woning van Wim en Francis werd door hemzelf, zijn vader en een aantal broers en schoonbroers opgetrokken. Van het feit dat Wim twee rechterhanden heeft, werd in Castenray dankbaar gebruik gemaakt. w X,'-. ras? «V Vil.'

Castenrays dorpsblad De Schans | 2009 | | pagina 14