Uit de dorpsraadverqadering van 7 januari 2009 stf0* Groente Fruit Streekproducten Resepsie jubelaris, prins of boerebruudspaar Mit 'n streekpakket as kedoo hedde 't moj vur mekaar Bakkerij of slagerij producten bestellen Tel/fax: 0478 550653, mail: info@platteland.nu 11 Lorbaan 1 Veulen tel. 0478 550653 Openingstijden ma, di, do en vrijdag van 13.00 u. tot 18.00 uur zaterdag van 9.00 uur tot 16.00 uur. Kleur in Castenrav 2008 is afgesloten met een mooi project, namelijk Kleur in Castenray. Daarbij is de tunnel onder de rijksweg volledig aangekleed met graffity. De hele gebeurtenis is zeer goed ontvangen in het dorp. Het project krijgt vermoedelijk een vervolg. De jongeren hebben meer plannen voor de openbare ruimte in Castenray. De Dorpsraad heeft hen aangeboden om als werkgroep onder de paraplu van de dorpsraad te gaan fungeren. Verder zullen de jongeren hun project waarschijnlijk gaan presenteren op een internationale conferentie in Aberdeen, Schotland. Dan is er een bijeenkomst van een internationale jongerenorganisatie die zich verantwoordelijk voelt voor de eigen leefomgeving. De Gemeente ondersteunt dat initiatief en de dorpsraad gaat dit samen met de jongeren verder uitwerken. Was Castenray in oktober met de onthulling van het beeld van de Schansemaker het mooiste dorp van de gemeente Venray, met het project Kleur in Castenray is het dorp het kleurrijkste dorp van de gemeente geworden en als de deelname aan de conferentie in Schotland doorgaat wordt Castenray ook het meest internationale dorp van de gemeente Venray. Gebiedspanel. We hebben uitgebreid gesproken over de instelling van een gebiedspanel. Castenray is dit jaar aan de beurt voor de opstelling van het dorpsontwikkelingsplan. De gemeente heeft het plan van aanpak toegelicht. Uiteraard worden ook de inwoners van Castenray betrokken bij de opstelling van het definitieve plan. De dorpsraad is wel erg blij met het gegeven dat het dorpsontwikkelingsplan t.z.t. wordt vastgesteld door de gemeenteraad en daarmee dus ook een belangrijke status krijgt. Wordt dus vervolgd. Vrnwilliaersverzekerina De dorpsraad is blij met het initiatief van de gemeente om voor alle vrijwilligers een verzekering af te sluiten. De verzekering gaat vermoedelijk in op 1 februari 2009. De gemeente zal alle verenigingen benaderen. Tegen de achtergrond van het feit dat vrijwilligers een steeds belangrijkere rol spelen in het maatschappelijk leven, is het goed dat de vrijwilligers in ieder geval beschermd zijn tegen de mogelijke gevolgen van hetgeen zij als zodanig doen. Boerderijwinkel

Castenrays dorpsblad De Schans | 2009 | | pagina 11