Stichting Heemkundig Genootschap Castenray De oude foto Boe ren gezegden Of ge dur andere önderschejje wert, dor motte nie zó veul um gaeve, mar of ge aeges goéd öndersehejje kunt, da's veul vurnamer ien ow laeve. Spörrie kunne maeje en mantels kunne naeje. (Boeren- en burgerwerk kunnen doen.) As stroont mist wert, wil hij gevare werre. (Als niet komt tot iet, kent iet zichzelve niet.) Spraon wil wel kerse aete, mér gén buuëm plante! (Liever lui dan moe zijn.) Wannieër ge zegt: "Wat is de werre ld slaecht", motte ów afvraoge: "Stódde aeges wel raecht?" Ons dorp is diep geschokt door de plotselinge dood van de 2-jarige Luna, dochtertje van Marcel Franssen en Chantal Versteegen en zusje van Rens. Vorige week hebben we haar op onze begraafplaats aan de aarde toevertrouwd. De dood van een kind is zo onwerkelijk en voor ons, stervelingen, zo onbegrijpelijk. Luna was het zonnetje in huis. Haar stralende aanwezigheid gaf warmte, licht en vrolijkheid. Zij had een nadrukkelijke en lieve plek in het gezin van de familie Franssen-Versteegen en met haar dood is er een grote leegte ontstaan. En eveneens een leegte in onze dorpsgemeenschap, in de Peuterspeelzaal, bij opa en opa en overige familie. Een intens verdriet heeft zich meester gemaakt van haar ouders, broertje en familie, maar ook onze dorpsgemeenschap treurt mee en leeft mee met het verdriet van de naasten. Woorden van troost zijn nauwelijks te vindenmaar we hopen met z*n allen dat het medeleven van ons dorp toch goed zal doen. We wensen haar oudersbroertje en familie ontzettend veel sterkte toe om dit grote verlies enigszins draaglijk te maken. Ook in het verleden zijn in Castenray kinderen uit het leven heengegaan. In- en intriest en ook toen moest iedereen zich overgeven aan een grote machteloosheid, aan een groot verdriet en aan 12

Castenrays dorpsblad De Schans | 2008 | | pagina 12