Stichting Heemkundig Genootschap Castenray De oude foto Maandag 1 december: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Boerengezegden 0 Is 'n mejd mit de Prins ower de Maas gewist, dan wet ze wel vort hoe laat 't is! 0 De worhejd mugt nie altiedeg gezed en ge mugt ien alle geval nie liëge. Wannieër ge niks goeds te zegge wet, dan kunde baeter mar zwiëge. 0 Zó mager as 'n spraon. (Heel erg mager.) 0 Veul vaerkes make de spuiing dun. 0 Dén stékt ien gén goej vel. (Hij is niet gezond.) Op 23 november 1944 werd Castenray bevrijd van de Duitse bezettersTijdens de Tweede Wereldoorlog zaten op verschillende plaatsen in Castenray mensen ondergedoken, waaronder ook een aantal Joden. Om met name deze laatste groep onderdak te bieden, was door de Duitsers ten strengste verboden en een zeer riskante onderneming. Toch waren er gelukkig ook in ons dorp verschillende mensen die met gevaar voor eigen leven de levens van joodse mensen wisten te redden. Een van deze heldenfamilies was de familie Heidens aan 't Schoor. Deze familie woonde in de monumentale boerderij, waar nu Peter Jacobs en Marianne Hoedemaekers wonen. Op de foto de familie Heidens-Josten en enkele buurtgenoten in 1942. Boven v.Ln.r.: grootvader Leo Heidens; de joodse Rachel Cohen (op paard); Johannes Josten; onderduiker Louis Mossel; Jeu Josten; vader Pieter Jacob Heidens; Leo Heidens (op de arm); moeder Allegonda Heidens-Josten. Voor v.ln.r.: Lei Heidens; Thei Geurts; Jaap Josten; Jan Duijkers; Jan Heidens (jongetje met brilletje); Lei Josten. Bij de foto van vorige week werd café van Rhee per abuis 't Doelhuis genoemd. Uiteraard moet dit ziin 't Jagershuis. Bertie van Rhee was vroeger een fervent jager.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2008 | | pagina 12