Stichting Heemkundig Genootschap Castenray Maandag 24 november: Algemene ledenvergadering Historisch Platform Venray in De Kemphaan. Aanvang 20.00 uur. Maandag 1 december: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Boerengezegden O De speulman zit öp 't dak! (Het gaat er plezierig aan toe.) O Ge hoeft d'r nor Roeëme nie vur te gaon, 'n mis van de pows is nie baeter as die van de keplaon. O Zien aege génne spörrie ien de oeëre laote zaeje. (Zich niet laten beetnemen.) O Bij de bowebure was 't wér kift, dor was 't wér 'n gedoonder. "D'r kumt wat", riëp Jan wit van gift, toew smeet ie zien vrow nor oonder. O Da's 'n spiegel vur de andere! (Dat is een waarschuwend voorbeeld.) rnwmm Op vrijdag 21 en zaterdag 22 november viert onze biljartclub het 60-jarig jubileum. Op vrijdag is er van 19.00-20.00 uur een receptie in De Wis en vanaf20.30 uur een reünie. Op zaterdag wordt er in café De Köster een onderling toernooi gehouden. Biljartclub De Ketsers werd officieel opgericht op 18 september 1948Daarvoor werd er al meerdere jaren recreatief gebiljart in het café van Lei Verheijen ('De Zwijgertegenover het wegkruis aan de huidige Castenrayseweg in Klein Oirlo. In die tijd hoorde Klein Oirlo nog bij Oirlo en er kwamen ook regelmatig Oirlonaren in het café van Lei VerheijenDe Oirlose carnavalsoptochtwaaraan ook wagens en groepen uit Castenray meededenhad bij Verheijen het startpunk Enkele Oirlonaren sloten zich ook aan bij de latere biljartclub. V V. f: M mr-.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2008 | | pagina 12