Ut is fiëst icn Oeldere - en Electro Gomrnans BV Nelissen Pluimvee BV RBC 'de Gelderse Halte Gommans de Wit V.V. De Spurriemök bestöt 7xlli! En durrum holde wej op zaoterdagaovend 29 november 2008 un groet fiëst vur oliie. En mit ollie bedoele wej alle prinse, prinsesse, vorste, bestuursleje, raodsleje en urre anhang van de vastelaovesveriëniginge ongeslote bej de vorsteraod. Mar mit ollie bedoele wej ok alle minse die de hiervur genoemde funksies ien ut verleje oëit beklejd hebbe bej dees veriëniginge. Mit un groet fiëst bedoele wej: - un groëte tent mit dik 600 zitplatse op Zandhoek 13 ien Oeldere - un goeje band: Acht Vur EHuf uut Aostrum - genoeg te drinke - genne entree - gratis en vur niks ète an ut end van dun aovend vur icderiën An ut begin van dun aovend de allerbeste vorste uut ut verleje van de vorsteraod, nog iëne kier achter de microfoon. Noem ut mar de Rob Poelse van vroeger. Ut kan nie anders of dit gut hiel moj werre. De volgende aid vorste hebbe ur mitwerking toegezet: - ex-vorst Hay Philipse van de Schanseknuppels - ex-vorst Lei Potte van de Piëlreuze - ex-vorst Wout Zanders van de Spurriemökke - ex-vorst Joop Gielens van de Hedsbuule - ex-vorst Hub Ciephas van de Piëlhaas - ex-vorst Bert van de Knöllekes zal d'n aovend as vurzitter van de vorsteraod op zien ège manier opene - en ex-vorst Ruud Zanders van de Spurriemök zal d'n aovend an mekaar praote Dat wilde toch nie misse? De vurverkoëp van dïzze aovend is ienmiddels achter de rug. En dur zien nog enkele platse beschikbaar vur iederiëfl den dizze aovend mit wil make. Ge hoeft genne entree te betale, mar ge mot wel un kartje koëpe!? De kartjes koste 3,00 en an d'n entree kriede hiervur 2 consumpsiebonne terug. Dus toch genne entree (dit urn te vurkomme dat dur lukraak kartjes besteld werre en op dun aovend zelluf nie alle stuul vol zitte). Dun aovend begint urn 11 minute vur acht en urn 22.00 uur wille we ut of iesjiële programma dur dur hebbe. De toffels en stuul gaon dur dan uut en Acht vur Elluf zal vervolges garant staon vur un groët fiëst. Kartjes kunde bestede bej ozze vurzitter Hans Loone tel. 0478-571965 of koëpe bej Cafe d'n Terp ien Oeldere en de winkel van Versleijen ien Oeldere. Dus tot 29 november. V.V. De Spurriemök Oeldere Bavaria

Castenrays dorpsblad De Schans | 2008 | | pagina 14