WEDSTRIJDKORFBAL JEUGD Vervolgpagina korfbal Sinds dit seizoen spelen we met alle teams in alle jeugdafdelingen wedstrijdkorfbal. Dus zowel in de A, B, C en D afdeling speelt SVOC '01 in de hoofdklassen. Dat betekent dat we dus niet regionaal maar "landelijk" ingedeeld zijn. Landelijk houdt in dat we overal waar dameskorfbal gespeeld wordt dan ook komen. Dus van Oirlo tot Guttecoven en tot Millingen en tot Reusel en Vlijmen. Dat betekent voor deouders dat uitwedstrijden ongeveer 5 uur vragen van de daginvulling. Wanneer je om 13.00 uur in Reusel moet spelen. Vertrek vanaf het sportpark om ongeveer 10.45 uur zodat je rond 12.00 uur in Reusel bent. De meiden kunnen dan omkleden en zich voorbereiden fysieke en mentaal op de wedstrijd. Om 13.00 uur begint de wedstrijd. Deze duurt tot ongeveer 14.10 uur. Dus rond 15.00 uur kan de thuisreis aangevangen worden. Terug op het sportpark om ongeveer 16.15 uur. Kijkend naar de organisatie van de competitie is het zo dat een volledige competitie afgewerkt wordt. Dus in een poule van 8 speel je 14 wedstrijden. Dat zijn 7 thuiswedstrijden en 7 uit. Net zoals bij de senioren is ook hier een scheiding tussen veld- en zaalcompetitie. Dus na 7 veldwedstrijden gaan we naar binnen voor de zaalcompetitie waarna de veldcompetitie afgemaakt wordt. Bij het breedtekorfbal wordt na 6 wedstrijden een herindeling gemaakt op sterkte voor de periode na de zaalcompetitie. Bij het wedstrijdgebeuren is het zo dat wanneer je bij de eerste twee eindigt in de poule datje dan nog gaat spelen voor het Nederlands Kampioenschap. Dat betekent dat er een dag is waarop de 4 beste teams uit een leeftijdscategorie spelen voor het Nederlands Kampioenschap. De Bond wil dit gaan veranderen zodat er via kruiswedstrijden uiteindelijk een finalewedstrijd komt voor het Nederlands Kampioenschap. Wij als SVOC '01 hebben ons als doel gezet om hier jaarlijks bij aanwezig te zijn in zoveel mogelijk leeftijdscategorieën. Dit betekent dat we met de wedstrijdploegen 2x per week "verplicht" trainen. Dat we selecteren vanaf de D-jeugd dat is ongeveer groep 8. Dus de speelsters die het beste team kunnen zijn, worden bij elkaar gebracht. Deze meiden worden in principe getraind door speelsters uit senioren selectie 1 of 2. De trainsters worden begeleid door een coördinator. Jaarlijks worden er 3 clinics verzorgd voor deze trainsters en ook door deze trainsters voor de trainsters van de breedte groepen. Dit omdat we korfbal spelen volgens het SVOC-spelletje. Dit betekent dat we zowel in de jongste leeftijdsgroepen en de senioren 1 op dezelfde manier spelen. Natuurlijk is er verschil maar de uitgangspunten zijn hetzelfde. Dit doen we bij alle groepen omdat het niet zo is dat wanneer je eenmaal in een wedstrijdteam zitje daar automatisch in blijft. Wanneer andere speelsters zich sneller ontwikkelen en beter in een ploeg lijken te passen, kan er naar rijp beraad een wisseling plaats vinden. Het moge logisch zijn dat de speelsters dan ook nauwgezet gevolgd worden. Iedere hoofdtrainster vult voor iedere speelster, op dit moment. 1 keer per jaar een rapport in. We willen naar meerdere ijkpunten voor iedereen. Waar heeft dit tot nu toe geleid? De Al staat momenteel 4e en dat was het doel ook om in de middenmoot mee te draaien. Echter staan ze nu op een puntentotaal dat ze nog steeds kandidaat kunnen zijn voor een plaats in de kruisfinales. De BI staat momenteel op een 2e plaats en dat is ook het doel dat we nastreven. Erg knap dat dit kan met een ploeg die op 4 plaatsen serieus veranderd is. Meiden in de leeftijd van 12/13 staan te ballen tegen meiden van 15/16 en ze doen daar niet voor onder. De Cl staat er minder rooskleurig voor maar ze verliezen wedstrijden met een klein verschil. Tevens is het zo dat het niveau van de ploeg en de individuele meiden duidelijk vooruitgaat. De Dl had een moeilijke start maar staat nu slechts 1 punt achter op plaats 3. Dus deze hebben zich goed herpakt. Wat net zo belangrijker is als de goede resultaten is de dat de sfeer binnen de ploegen goed is. Wanneer er problemen zijn, worden ze besproken en opgelost. We hopen dat dit zo blijft en daar zullen we met zijn allen hard voor knokken. Joop Ouderland. Ik wil van deze gelegenheid gebruik maken om de sponsor van senioren 1Nelissen Pluimveebedrijven, te bedanken voor de ondersteuning van het trainingsweekend van senioren 1 en 2 in Stevensbeek/ Overloon. Mede hierdoor is het een uitermate geslaagd weekend geworden zowel kijkend naar de sfeer als naar het resultaat. PS:

Castenrays dorpsblad De Schans | 2008 | | pagina 17