Nieuw wegkruis op de hoek Roffert/T unnelweg Zaterdag 11 oktober in Café De Koster Aanvang 14.00 uur. Iedereen is welkom, mag aanschuiven en luisteren of vertellen. Op zaterdag 4 oktober werd onder redelijke belangstelling door pastoor Huub van Home op de hoek van de Tunnel weg/Roffert het nieuwe wegkruis ingezegend. Dit memoriekruis moet blijvend herinneren aan het 75-jarig bestaan van de parochie van de H. Matthias en aan het Jaar van het Religieus Erfgoed. De locatie van het nieuwe kruis is door ons zeer bewust gekozen, vanwege de historische achtergrond van de piek. Het kruis staat op de grens van de vroegere gemeente Oirlo met de gemeente Venray. De Roffert werd voorheen de Kleine Lijkweg genoemd en overledenen uit de buurt passeerden deze plek om naar het kerkhof in Oirlo gebracht te worden. Verder stond op deze locatie tijdens de sacramentsprocessies een rustal taar. We zijn heel blij dat er zoveel kinderen bij de inzegening waren. Pastoor van Home legde uit waarom 4 oktober, het feest van St. Franciscus en Werelddierendag gekozen was om het kruis in te zegenen. Toen Franciscus ontwaakte uit een visioen over de kruisiging van Jezus Christus, was hij getekend met de vijf wonden van Jezus. Aan het begin van de ceremonie hadden de kinderen hun dierenknuffel op een deken bij het kruis gelegd en met de zegening van het kruis werden ook de knuffels door de pastoor gezegend. Nadat namens de hele dorpsgemeenschap een bloemstuk bij het nieuwe kruis was gelegd, legden ook de kinderen de meegebrachte bloemen bij het kruis. Koos Swinkels, voorzitter van de Stichting Kmisen en Kapellen in de gemeente Venray, hield een korte toespraak en vervolgens werd de ceremonie met een dankwoord afgesloten. Het geheel werd op fraaie wijze muzikaal opgeluisterd door het Kinderkoor Cajeko onder leiding van Ria Maes en met accordeonbegeleiding van Lea Hoeij makers. En ook een groep muzikanten van de Fanfare Dorpsklank gaf onder leiding van John Ver steegen met hun mooie muziek extra luister aan de inzegeningsceremonie. We danken iedereen heel hartelijk voor de belangstelling, speciaal de vele kinderen en hun ouders. Verder dank aan mijnheer pastoor en de misdienaars, Kinderkoor Cajeko, de groep muzikanten van de fanfare, Jan Weijs die het kruis zo prachtig gemaakt heeft, Wim Classens voor het vervoer en verder aan allen die een bijdrage geleverd hebben om de plaatsing van dit kruis te realiseren. Castenray is op een markant punt een monumentje van devotie rijker. Een 'eyecatcher' en zonder twijfel ook een verfraaiing van de kruising Roffert/Tunnelweg. Zeker iets om bij een wandeling door het dorp bij stil te staan. 14 ZWETSEN IN DE KROEG

Castenrays dorpsblad De Schans | 2008 | | pagina 14