Stichting Heemkundig Genootschap Casten ray De oude foto Caótenraij 11 t/m 19 oktober: Week van de Geschiedenis met 11 oktober 'Zwetsen in de Kroeg' bij De Köster. Maandag 3 november: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Maandag 24 november: Algemene ledenvergadering Historisch Platform Venray in De Kemphaan. Aanvang 20.00 uur. Boerengezegden Löt 'n megje 't teveul blieke dn de jong dén ze begaert, dan wört van zoeë en wel gezed: de krib löpt nor 't paerd. Mit de kroom slup gaon. (Op kraamvisite gaan.) Sort zuukt sort en licht zien gewicht! (Soort zoekt soort en gestudeerden hun eigen niveau.) Dén rentenier hit wel spek ien de kuup. (Hij heeft veel geld.) Spek en broeëd slón d'n honger doeëd! Zaterdag a.s. vindt van 14.00-17.00 uur in café De Köster de activiteitiZwetsen in de Kroeg plaats. Daarom bovenstaande foto die genomen is rond 1915. Links de Castenrayse Kapel en rechts café De Köster. Duidelijk is te zien dat het kostershuis annex café later ingrijpend verbouwd is. In 1850 werd een begin gemaakt met de aanleg van de weg Venlo-Horst-Venray-Boxmeer. De weg wordt in het dorpscentrum omzoomd door hoge bomen. Voor gemotoriseerd verkeer hoefde je in die tijd niet bang te zijn. Het dorp straalt een en al rust uit en de personen op straat kijken nieuwsgierig naar de fotograaf want fotograferen was toentertijd iets heel bijzonders. Castenray telde rond 1915 meerdere cafés: Café De Köster; Café van Rhee; Café Jakobs; Café Dinghs en in Klein Oirlo Café Verheijen. 12 CasUnray

Castenrays dorpsblad De Schans | 2008 | | pagina 12