Uit de dorpsraadvergadering van 1 oktober 2008 Elke vrijdag visverkoop te Castenray 15.00 uur - 18.15 uur Standplaats: Matthiasstraat (Kerk) Vishandel Eduard Camps Oostrum 8 06-24716667 11 Tijdens en voorafgaande aan de laatste dorpsraadvergadering zijn de volgende onderwerpen besproken Kleur in Castenrav Bij de dorpsraad was eerder het idee ontstaan onn het tunneltje onder de snelweg aan te kleden met graffity. Over de uitvoering ervan is overleg geweest met vier enthousiaste jongeren: Ilse Claessens, Stan Vullings, Lonneke Duijckers en René Classens. Die hebben het project meteen omgevormd tot KteMr in C3$tenray. De jongeren zullen samen met een werkgroepje uit de dorpsraad het project verder uitwerken. De uitvoering zal waarschijnlijk tijdens de kerstvakantie plaats vinden. Zodra er meer nieuws is, wordt u geïnformeerd. De dorpsraad is erg enthousiast over de betrokkenheid, de inzet en de ideeën van de vier jongeren. Dat belooft wat voor het vervolg! Aankleding openbare ruimte Met de heemkundevereniging hebben we gesproken over de aankleding van de openbare ruimte. De heemkunde heeft een aantal interessante ideeën om de geschiedenis van Castenray terug te laten komen in beelden en informatieborden. De komende vier jaren zal er elk jaar een wat groter project worden opgepakt. Heemkunde en dorpsraad hebben afgesproken om regelmatig met elkaar af te stemmen wat wij telkens voor elkaar zouden kunnen betekenen bij de uitvoering ervan. Ondersteuning vrijwilligerswerk Vorige week woensdag is er op initiatief van de dorpsraad een workshop gehouden voor de verenigingen in Castenray over het "Vinden en binden van vrijwilligers". De workshop werd verzorgd door de Stichting Match en is goed ontvangen door de deelnemers. Voor de dorpsraad is dit opnieuw een bewijs dat een goede ondersteuning van het vrijwilligerswerk van groot belang is. Eerder had de dorpsraad dat al ervaren bij de toekenning van de vrijwilligersprijs. Vorig jaar won het Comité Bierfeesten deze prijs en dit jaar was de groenploeg van de KBO voorgedragen. De positieve uitstraling die daarvan uitgaat is enorm. Daarom heeft de dorpsraad een brief naar de gemeenteraad gestuurd met het verzoek ervoor te zorgen dat de vrijwilligers in de gemeente kunnen blijven terugvallen op een organisatie die hen met raad en daad bijstaat bij het organiseren van het vrijwilligerswerk. De brief kunt u raadplegen via de website htto://castenrav.dorpenvenrav.nl.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2008 | | pagina 11