Wandeling in de achtertuin van Castenray 10 Afgelopen vrijdag avond en zondagmorgen, is er een wandeling geweest door de Céseise vennen, die eigenlijk geen vennen genoemd mogen worden, maar "Brook". In die twee dagen hebben meer dan 30 inwoners van Castenray deelgenomen aan deze avontuurlijk tocht in "onze achtertuin". Want dat is een prachtig stukje natuurgebied in Castenray, net buiten de bebouwde kom, maar o soort. Aanleiding van deze wandeltochten was dat de dorpsraad een tijd terug de nieuwe boswachter Andy Liebrand van Staatsbosbeheer had uitgenodigd om te praten over dit gebied. Men vond dat het, vooral als het veel geregend had, vaak niet meer toegankelijk was. Moesten er misschien knuppelbruggen of ander dingen worden geplaatst om het zo makkelijker te maken om er door te wandelen. Vanuit Staatsbosbeheer was het antwoord duidelijk nee, laat het zo en zorg dat het een spannende route blijft. Het is uiteindelijk een moerasgebied en daar kun (moet) je af en toe tot in de enkels in de modder kunnen staan. Wat wel een idee van Andy was een rondleiding door het gebied en zo iedereen de kans geven om hier meer van af te kunnen komen weten. In samenwerking met de heemkundevereniging van Castenray (die de historie weet van dit natuurgebied) werd het een leerzame en spannende wandeling. Al was het gebied erg droog op dit moment, het bleef toch interessant, met name de dingen en gebeurtenissen van vroeger die door Jan Strijbos werd verteld, en de combinatie van Andy die over het beheer maakte het tot een compleet plaatje over het gebied. Van de ijsbaan die er vroeger werd gemaakt, tot een hutje op het eiland waar vroeger voor 10 cent de chocomel werd verkochten de uitdieping van de Lollebeek of het schoolproject van de basisschool De Stek, alles kwam aan bod. Namens de dorpsraad bedanken we Andy Liebrand en Jan Strijbos voor hun enthousiaste verhalen, en hopen we het zeker nog een keer over te doen. Want tenslotte hebben we een prachtig, avontuurlijk natuurgebied in "onze achtertuin" liggen waar we trots op mogen zijn! zo uniek in haar

Castenrays dorpsblad De Schans | 2008 | | pagina 10