Stichting Heemkundig Genootschap Casten ray De oude foto Zaterdag/zondag 13/14 september: Open Monumentendagen. Maandag 15 september: LGOG Kring Venray - dïalezing over de kerkhoven in onze gemeente. Aanvang 19.30 uur in zaal 't Trefpunt Beukenrode Venray. Heemkundelokaal 't Moêzehool niet open. Maandag 29 september: Vergadering met het Kerkbestuur bij Annemie Drüggen. 20.00 uur. Zaterdag 4 oktober: Inzegening veldkruis. Vertrek bij de kerk om 1 S.00 uur. Maandag 6 oktober: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. 11 Um 19 oktober: Week van de Geschiedenis met onder meer 'Zwetsen in de kroeg'. Boerengezegden De grötte die duut d'r nie altied toew, went d'n haas löpt harder as de koew! Daor zit de haank schreejlings öp 't dék! (Daar rust een zware hypotheek op het huis.) 9 Sehiete ovver de darde schaej. (Aan de diarree zijn.) 9 Alles göt, behalve 'n slek, went die kruupt! "Ik zal öw helpe", zaej de smid, mér toew haaj hij gén iëzer en gén kole. (Zijn diensten aanbieden, maar niets kunnen of hebben. Afgelopen weekend vierden we het parochiejubileum met onder meer een foto-expositie. Vanwege ruimtegebrek moesten we een selectie maken uit ons fotobestand en we hebben ons zoveel mogelijk beperkt tot het kerkgebouwde priesters, de restauratie van de kerk en gebeurtenissen als de sacramentsprocessie. Een foto van Castenrayse jongens die priester werdenontbrak op de expositie. Daarom vandaag een foto van het priesterfeest van pater Jan Weijs. Midden op de foto loopt hij tussen zijn ouders over een tapijt van coniferengroen naar de kerk. Op de achtergrond 10 €os Unrxf

Castenrays dorpsblad De Schans | 2008 | | pagina 10