Op maandag 14 juli was het dan zover. We vertrokken per bus naar Sydney voor de WJD. Hier sliepen we met de 80 deelnemers van Bisdom Roermond in een middelbare school. In Sydney was de temperatuur aangenamer zo'n 10 a 20 graden. De WJD werden geopend met een openingsmis met alle deelnemers op Barangaroo, een groot veld midden in de stad. Op het veld konden we meteen kennis maken met mensen uit verschillende landen. Contact maken met andere mensen lukt daar gemakkelijk door middel van ruilartikelen. Dit is een algemeen gebruik van de were ld jongerendagen. Echt leuk om met mensen uit andere landen te spreken, en meer over hen te weten te komen. Tot onze grote verrassing kwamen we daar ook onze 2 Hongkongnese gasten van 3 jaar geleden tegen! 3 jaar geleden zijn wij thuis namelijk gastgezin geweest tijdens het voorprogramma voor de wereldjongerendagen in Keulen. Onze toenmalige gasten kwamen ook dit keer naar de WJD! Het was erg apart om hen terug te zien op een hele andere plek op de wereld! De 3 volgende dagen bestonden uit, gezamenlijk zingen, een catechese over Geloof, Hoop of Liefde, een groepsgesprek over het onderwerp en een H. mis. De middagen waren dan vrij. Door het hele centrum van de stad werden festivals gehouden met keuze uit o.a. zang. film, workshops en theater. Op donderdag middag kwam de paus aan. Wij stonden met de Nederlanders in een mooi vak op Barangaroo. De paus meerde precies bij ons vak en reed daarna langs. We zagen de paus van zo'n 2 meter afstand. Geweldig! Vrijdag middag was het tijd voor de kruisweg. De kruisweg werd uitgebeeld. De verschillende staties werden gespeeld op verschillende plekken in de stad. Op iedere locatie waren schermen aanwezig waar de overige staties bekeken konden worden. Ook dit keer waren we ingedeeld op Barangaroo om de laatste 5 staties van de kruisweg van dichtbij te bekijken. Het was erg indrukwekkend om de kruisweg uitgebeeld te zien, samen met prachtige muziek. Zaterdags was de tijd voor onze pelgrimstocht naar Randwick Racecourse, de paardenrenbaan van Sydney, om de avondwake en de H. mis met de paus te gaan beleven. Tijdens de pelgrimstocht liepen we midden over de Harbour bridge, wat een bijzondere ervaring was. Eenmaal aangekomen op het veld was het indrukwekkend om te zien hoeveel mensen er samen waren gekomen voor de avondwake, de nacht op het veld en de ochtendmis! Een echte ervaring om te beleven dat er zo veel jongeren zijn die ook gelovig zijn. De avondwake maakte op ons veel indruk, mede door alle kaarsjes en de prachtige muziek. Daarna sliepen we met een half miljoen jongeren in de open lucht. De volgende dag was de ochtendmis door de paus. Voorafgaand aan de mis vloog de paus over het veld in een helikopter. Het moet voor hem een indrukwekkend plaatje zijn geweest om zoveel jongeren bij elkaar te zien. Prachtig om met zoveel jongeren een mis van de paus te beleven! Na de wereldjongerendagen hadden we nog 2 vrije dagen in Sydney en nog een week rondom de stad Ballarat. Tijdens de laatste week hebben we o.a. Melbourne en de Great Ocean Road met de twaalf apostelen bekeken. De reis was een hele beleving, met zo ontzettend veel mensen die allemaal voor hetzelfde komen. Je beseft alles eigenlijk pas als je weer thuis bent.. Maar het was echt super! 4

Castenrays dorpsblad De Schans | 2008 | | pagina 4