Stichting Heemkundig Genootschap Casten ray De oude foto Maandag 25 augustus: Ledenvergadering Historisch Platform Venray in De Kemphaan Aanvang 20.00 uur. Heemkundeiokaai 't Moëzehool niet open. Dinsdag 26 augustus: Vergadering met het Kerkbestuur bij Jan Strijbos. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 6 september: Expositie 'Geloofsbeleving in Beeld' in gemeenschapshuis De Wis van 16.00-21.00 uur. Open kerk met torenbeklimming en uitleg over het orgel. Zondag 7 september: 11.00 uur Plechtige H. Mis met aansluitend onthulling en inzegening tegeltableau St. Matthias in het kader van 75 Jaar Parochie en het Jaar van het Religieus Erfgoed. Expositie 'Geloofsbeleving in Beeld' in gemeenschapshuis De Wis van 13.00-17.00 uur. Zaterdag 4 oktober: Inzegening veldkruis. Vertrek bij de kerk om 18.00 uur. Boerengezegden As 't óp Sint Megriet raegent, raegent 't zes waeke of nie. (St. Margaretha 20 juli) De punder hengt daor achter de deur! (Men wordt daar beoordeeld of men rijk is, wanneer men daar verkering wil krijgen.) 't Schuüfke kriëge! (Geen absolutie krijgen na de biecht. Het schuifje ging dan 'te vroeg' dicht.) Wie gén raajer hit, kan ok génne wage kriëge! (Wie niet naar goede raad wil luisteren, zal niet ver komen.) 't Kwodste rad mekt 't maeste laeve! (De dommen voeren het hoogste woord.) Nieuw lid Onlangs heeft onze nieuwe pastoor Huub van Home zich aangemeld als lid van de Stichting Heemkundig Genootschap Castenray. Op 9 juli jl. woonde hij de eerste vergadering bij, die we samen met het Kerkbestuur hadden. Reeds toen gaf hij aan graag lid te willen worden van ons genootschap. Pastoor van Home is zeer geïnteresseerd in de geschiedenis in het algemeen en in de lokale historie van de plaatsen, waar hij zijn pastoraat vervult(de) in het bijzonder. In de paar vergaderingen die hij heeft bijgewoond, hebben we kunnen constateren dat pastoor van Home behalve een grote interesse ook een flinke dosis kennis aan de dag legt. Zijn nuttige suggesties ten aanzien van onze activiteiten kunnen we dan ook prima gebruiken en we Vandaag een mooie trouwfoto van Joos Weijs en Dien Kuijpers. Als bruidskinderen fungeerden Geert en Jet Kuijpers broer en zus van Dien. Hebt u ook zulke foto 's van mensen en/of gebeurtenissen uit Castenray dan willen we deze graag scannen en aan ons bestand toevoegen (Tel: 571677).

Castenrays dorpsblad De Schans | 2008 | | pagina 6