Hard voor Hart T Oproep Vrijwilligers voor Burgerhulpverlening Acute Hartstilstand APK-Keuring, zonder afspraak Onderhoud en reparatie van alle merken Schade-expertises en reparaties voor alle verzekeringen Glasreparatie (ster) gratis voor alle verzekeringen Banden, uitlaten en accu's tegen concurrerende prijzen Verkoop van NIEUWE en GEBRUIKTE auto's Erkend inhouwstation van alarmsystemen voor verzekeringen Garagebedrij f "De K rei tenberg" Kreuzelweg 4 5961 NM Horst Tel: 077-3986528 2 De Juniorkamer uit Venray heeft samen met de Rabobank, gemeente Venray, EHBO Vereniging, Rode Kruis, Senioren vereniging en de regionale ambulance voorziening het initiatief genomen om in de gehele gemeente Venray een netwerk van defibrillatoren op te zetten. Met defibrillatoren kunnen levens worden gered in geval van een acute hartstilstand. Ook in Castenray worden defibrillatoren geplaatst. Althans wanneer er voldoende vrijwilligers beschikbaar zijn om deze apparaten te bedienen. De Stichting Hard voor Hart roept dan ook inwoners op om zich ais vrijwilliger aan te melden. De Dorpsraad van Castenray ondersteunt dit initiatief van harte. Hieronder vindt u korte informatie. Wilt u wat meer uitgebreide Informatie kunt u hier klikken of de website www.hardvoorhart.nl. die speciaal voor dit project in het leven is geroepen, raadplegen. Via de website kunt u zich ook als vrijwilliger aanmelden. Het zou mooi zijn wanneer een groot aantal mensen uit Castenray geïnspireerd wordt door dit initiatief en zich als vrijwilliger aanmeldt met ais resultaat: een dekkend netwerk van vrijwilligers binnen ons dorp. De Dorpsraad van Castenray Mogelijk heeft u recent in de lokale media iets gelezen over het project van de 'Stichting Hard voor Hart' om de overlevingskansen na een acute hartstilstand te verhogen. Deze overlevingskans is thans gemiddeld amper 10%. De bedoeling is dit te verhogen naar zo'n 25%. Om dit te bewerkstelligen beoogt de stichting Hard voor Hart een netwerk van vrijwilligers te creëren die gekoppeld aan '112' alvast in 2 groepen naar het slachtoffer gaan. Eén groep begint met reanimeren, de andere groep haait een zogenaamde AED (Automatische Externe Defibrillator) op. Dit is een apparaat waarmee de vaak onontbeerlijke eiectroschok kan worden toegediend. Ook de aanschaf van de AED's zal de stichting gaan verzorgen. Naast de nodige financiële middelen zijn dus ook vrijwilligers nodig. Bent u in het bezit van een reanimatie en/of AED diploma en heeft u de bereidheid een buurtbewoner te heipen dan kunt u zich aanmelden via de website www.hardvoorhart.ni. Ook kunt u het aanmeldformulier inleveren bij de Rabobank te Venray.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2008 | | pagina 2