Midden v.Ln.r.: Jan Ram; Jac van Rhee; Wim Geerets; Lei Heidens; Huub Cremers; Wim ClassensWiel van de Pasch; pastoor Verheggen. Zittend v.Ln.r.: Lies CoxGrada Keijsers; Jet Duijkers; Riek Philipsen; Annie van Rhee; Door van Rheenaast het herdertje knielt Truus Vollenberg. Het herderinnetje geheel links is Door Litjens en het herdertje rechts is Gerrit Steeghs Wie kent de naam van de drie onbekende personen? Wij zijn nog steeds op zoek naar foto 's van Castenrayse mensengebeurtenissentaferelen, enz. Slechts heel sporadisch krijgen we van onze inwoners foto's aangeboden om te scannen, terwijl het zo belangrijk is om foto 's voor het nageslacht digitaal en anderszins te bewaren. Ook oude films over Casten ray willen we graag digitaliseren. Wilt u nog eens kijken of u iets voor ons hebt? Viering 75 Jaar Parochie in het Jaar van het Religieus Erfgoed Zoals hekend vindt op zondag 7 september de viering van het 75-jarig bestaan van onze parochie plaats. Om 11.00 uur is er in onze kerk een plechtige H. Mis, die gecelebreerd wordt door bisschop Frans Wiertz in concelebratie met onze nieuwe pastoor Huub van Home en mogelijk nog een derde geestelijke. (Een zeer plechtige H. Mis vond vroeger ook plaats 'met drie heren'.) De H. Mis wordt muzikaal opgeluisterd door Schola Cantorum, het Dameskoor en het Kerkelijk Zangkoor. Aansluitend vindt op initiatief van ons heemkundig genootschap bij de kerk de onthulling en inzegening plaats van het tegeltableau van St. Matthias. De beeltenis van de patroonheilige van ons dorp zal dan voortaan ook buiten het kerkgebouw te zien zijn. Tevens houden we op 6 en 7 september in gemeenschapshuis De Wis een expositie met als thema 'Geloofsbeleving in Beeld'. Op zaterdag 6 september wordt ook de kerk opengesteld en wordt er door organist Piet Knijpers uitleg gegeven over het orgel. Tevens kan (op eigen risico) de toren beklommen worden en kunnen de gewelven en het mechaniek van het uurwerk bezichtigd worden. Ook zal iets verteld worden over de kerkklokken. Om het 75-jarig bestaan van onze parochie nog eens te benadrukken, plaatsen we aan de Roffert een veldkruis. Vroeger heette de Roffert de Kleine Lijk weg, omdat overledenen uit de buurt met paard en wagen over deze weg naar het kerkhof in Oirlo gebracht werden. Het kruis zal op zaterdag 4 oktober worden ingezegend door pastoor Huub van Home. We vertrekken om 18.00 uur 'in processie' vanaf de kerk naar de locatie waar het veldkruis staat. Uiteraard hopen we dat heel veel inwoners daarbij aanwezig zullen zijn. De viering van het 75-jarig bestaan van onze parochie krijgt een extra dimensie, omdat ze plaatsvindt in het Jaar van het Religieus Erfgoed. In heel Nederland vinden op tal van plaatsen in dat kader activiteiten plaats en de plaatsing van het tegeltableau en het veldkruis passen perfect in dat geheel. Bij ai deze activiteiten werken we al enkele maanden met volle tevredenheid en op zeer prettige wijze nauw samen met het Kerkbestuur. Veel tijd en energie wordt er gestoken in een goede voorbereiding en we hopen dat dit op 6 en 7 september en ook op 4 oktober zal resulteren in een enorme belangstelling van onze inwoners. De kerk en De Wis mogen dan wat ons betreft best uitpuilen. Ook vragen we uw medewerking bij het aanleveren van voorwerpen voor de expositie. U kunt contact daarvoor opnemen met een van onze leden. Beeld Nico van Melo In ons meerjarenplan hebben we als activiteit voor 2ÖÖ9 het oprichten van een beeld van de beroemde hengst Nico van Melo. Hij was eigendom van de Hengstenassoeiatie Vooruitgang Venray- Horst-Sevenum e.o. en de hengsten waren ondergebracht in de stallen van Hannes en later zoon Piet Ram bags aan de Straat, de huidige Loilebeekweg. Inmiddels hebben we een kunstenaar opdracht gegeven het beeld uit grijs natuursteen te houwen. Hij heeft daarvoor ongeveer een jaar nodig. Vakantieperiode De redactie van ons dorpsblad De Schans gaat genieten van een welverdiende vakantie. Voorlopig is dit dus ook ons laatste bericht. Op woensdag 13 augustus kunt u onze berichten weer tegemoet zien. We wensen iedereen een heel fijne vakantie! 7

Castenrays dorpsblad De Schans | 2008 | | pagina 7