X 3 Uit de dorpsraadvergadering van 4 juni 2008 5 In de laatste vergadering van de dorpsraad zijn de volgende onderwerpen besproken: 1. Gebiedsgericht werken Han Verkuijlen is voor Castenray voortaan de vaste contactpersoon van de gemeente Venray als het gaat om het gebiedsgericht werken. Han heeft zijn rol toegelicht en zal in beginsel alle vergaderingen van de dorpsraad bijwonen, zodat de gemeente altijd snel op de hoogte is van wat er speelt in Castenray en de dorpsraad snel op de hoogte is van wat er bij de gemeente speelt. 2. Workshop Vrijwiiiigers. Op de vraag van de dorpsraad of de stichting Match mogelijkheden ziet om aan de Castenrayse verenigingen en stichtingen een workshop vinden en binden van vrijwilligers aan te bieden, werd positief en enthousiast gereageerd door Piet Kroft en Yvonne Hanraets van Match. Het idee voor de workshop is ontstaan tijdens de bijeenkomst met de Castenrayse verenigingen. Match zal een concreet programma uitwerken, dat ongeveer 2 uur in beslag zal nemen. Mochten sommige verenigingen daarna nog behoefte hebben aan individuele ondersteuning, dan is dat ook nog mogelijk. De workshop wordt gehouden op een nog nader te bepalen datum in september of oktober 2008. Alle verenigingen zullen daarover op korte termijn worden geïnformeerd. 3. Leefbaarheidsonderzoek gemeente Venray De gemeente Venray is gestart met een leefbaarheidsonderzoek. Men heeft eerst geïnventariseerd beleidsnotities er allemaal beschikbaar zijn en gaat nu in overleg met alle dorpen en wijken kijken welke aandachtspunten en kansen er liggen om de leefbaarheid op peil te houden of verder te verbeteren. In dat kader zal er een discussie-avond worden gehouden op donderdag 19 juni a.s. om 20:00 uur in De Wis. Alle inwoners zijn daarbij welkom. Zie ook elders in De Schans. 4. Workshop huisvesting buitenlandse werknemers Een delegatie van de dorpsraad zal deelnemen aan een workshop huisvesting buitenlandse werknemers op 18 juni a.s. De workshop wordt georganiseerd door de gemeente Venray en is bedoeld om input te krijgen voor het door de gemeente vast te stellen beleid op dit terrein. 5. Werkgroep wandelroutes De werkgroep wandelroutes legt momenteel de laatste hand aan de beschrijving van de routes. Zodra dit gereed is, zal de Heemkundevereniging informatie toevoegen over Interessante locaties in ons dorp. Voorwaarde voor een daadwerkelijke realisering van de wandelroutes blijft de beschikbaarstelling van voldoende financiële middelen door de gemeente. 6. Samenstelling dorpsraad De dorpsraad komt weer langzaam op peil voor wat betreft het aantal leden en de verdeling van de functies: Christian van Bommel, Horsterweg 39-d, is toegetreden als lid. Wij heten hem natuurlijk van harte welkom en wensen hem veel succes! Ben van der Sterren heeft het voorzitterschap van de dorpsraad definitief op zich genomen. Hij nam deze functie het laatste halfjaar al waar. Wilt u meer informatie over een van deze onderwerpen, neem dan gerust contact op met één van de leden van de dorpsraad of mail naar dorDsraadcastenrav@dorDenvenrav.nl U kunt natuurlijk ook de website http://castenrav.dorpenvenrav.nl raadplegen.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2008 | | pagina 5