Uit de dorpsraadvergadering van 7 mei 2008 Het buurtfeest van de Naoberen is dit jaar op zaterdag 23 augustus. Noteer dit alvast in de agenda zodat je zeker van de partij kunt zijn. Over hoe en wat krijg je nog bericht. De Naoberkemmissie In de laatste vergadering van de dorpsraad zijn de volgende onderwerpen besproken 1. Straathoekwerker Synthese Mike Srnets kwam zich voorstellen als een van de straathoekwerkers van Synthese, hij wil zich ook graag in de dorpen bekend maken. De straathoekwerkers kunnen worden ingeschakeld ais er bijvoorbeeld overlast zou ontstaan van hangjongeren e.d. Op dit moment zijn er gelukkig geen problemen maar het is goed om te weten dat de straatwerkers eventueel ook voor de Castenrayse jeugd beschikbaar zijn. 2. Inrichting buitengebied 60 km. Twee medewerkers van de gemeente hebben de voorsteilen toegelicht t.a.v. de inrichting van de wegen in het buitengebied tot 60km-zone. Dat betekent ook dat er voorrangsregels gaan vervallen en er dus overal sprake zal zijn van gelijkwaardige kruisingen. Er is een goede discussie gevoerd over de knelpunten die dat op enkele plaatsen oplevert. De gemeente neemt de knelpunten erg serieus en komt met aanvullende voorstellen over de wijze waarop daarmee wordt omgegaan. De dorpsraad heeft wel als voorwaarde gesteld dat de voorrangsregelingen pas mogen worden opgeheven wanneer de fysieke maatregelen zijn uitgevoerd. In De Schans van volgende week komen we uitgebreider terug op dit onderwerp. 3. Openbare ruimte Castenray De dorpsraad heeft ook gesproken over de inspectie van de openbare ruimte. Enkele leden van de dorpsraad zijn samen met de gemeente het dorp rondgelopen om enkele zaken aan de orde te stellen. Het gaat daarbij zowel om wegen, voet- en fietspaden als groen- en speelvoorzieningen. Tijdens deze inspectie is o.a. de onderhoudstoestand van de jeu-de- boules-baan besproken. De gemeente kon al meteen melden dat de baan al in de planning is opgenomen en dat er op korte termijn wordt gestart met de werkzaamheden. Verder is vastgesteld dat de voetgangers- en fietsersdoorgang onder de A73 naar de Tunnelweg er niet aantrekkelijk uitziet; er is een aantal leuzen op geklad. De dorpsraad heeft besloten om de mogelijkheden te onderzoeken die er zijn om een "echte" graffitispuiter deze tunnel te laten aankleden. En als het kan zou het mooi zijn ais we daar dan ook de jeugd van Castenray bij kunnen inschakelen. 4. Overleg verenigingen In de vorige vergadering heeft de Dorpsraad voor het eerst overleg gehad met alle Castenrayse verenigingen. De reacties die de dorpsraad tot nu toe heeft terug ontvangen zijn erg positief. Naar aanleiding van die vergadering heeft de Dorpsraad verdere afspraken gemaakt. Alle verenigingen worden verzocht om hun secretariaatsgegevens actueel te houden op de website van het dorp. Verder is het belangrijk dat iedere vereniging zijn activiteiten tijdig aanmeldt voor de dorpskaiender zodat men in voorkomend geval rekening met elkaar kan houden; De dorpsraad gaat kijken of ze een aanspreekpunt kunnen realiseren als het gaat om subsidies voor verenigingen; De dorpsraad gaat aan de slag met de organisatie voor een workshop over het vinden en binden van vrijwilligers. Wilt u meer informatie over een van deze onderwerpen, neem dan gerust contact op met één van de leden van de dorpsraad of mail naar dorpsraadcastenrav@dorpenvenray.nl U kunt natuurlijk ook de website http//castenrav.doroenvenrav.nl raadplegen. Buurtfeest 2008

Castenrays dorpsblad De Schans | 2008 | | pagina 13