Stichting Heemkundig Genootschap Casten ray De oude foto Donderdag 8 mei: Regionaal Overleg Heemkundeverenigingen in 'De Winkel achter de Kerk' te Tienray. Aanvang 19.30 uur. Dinsdag 13 mei: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Woensdag 14 mei: Dialezing door Gérard Lucassen in De Wis. Aanvang 20.00 uur. Maandag 19 mei: Vergadering met het Kerkbestuur bij Annemie Dröggen. Aanvang 20.00 u. Zaterdag/zondag 6 en 7 september: Expositie in De Wis in het kader van 75 Jaar Parochie en het Jaar van het Religieus Erfgoed. Boerengezegden Baeter wat ien d'n daerm as ien d'n aerm. (Voedsel is belangrijker dan materiaal.) Ennen affekaot en ennen hoond verdiëne de kaost mit de moond. Ze zun 'm dur 'n remke van hennep laote kiëke'. (Hij zal gehangen worden.) Al zudde ów aege alzelaeve gedege mentenieëre, ower hónderd jaor zal 'n aermzaleg höpke van öw restieëre! Van andermans laer is 't goëd riëme sneeje. (Pronken met andermans veren.) Al weer zo 'n prachtige foto uit vervlogen tijden. Deze is van 1935 en lijkt gemaakt voor de oude school aan de toenmalige Venrayseweg (nu Horsterweg). V.Ln.r.: Bert - An - Marie en Teng Philipsen uit Klein Oirlo. Hebt u ook een mooie familie- of andere foto die in Casten ray genomen is, laat ze ons dan a.u.b. scannen. Woensdag 14 mei: Lezing in De Wis Volgende week woensdag houdt Gérard Lucassen uit Geijsteren in ons gemeenschaps huis een zeer boeiende lezing over Castenray. Al jarenlang maakt de heer Lucassen een studie van streektoponiemen. Dat zijn oude benamingen voor percelen, wegen, straten, boerderijen e.d. De lezing van volgende week gaat over zulke oude namen in Castenray. Aan de hand van een powerpointpresentatie vertelt de heer Lucassen bij een hele serie prachtige, oude foto's die we in de loop van de jaren verzameld hebben. We krijgen uitleg over namen als: Óp d'n Adam; De Rijckt; Venspléts; De Schodder; De Vliegert; Öp de Klef; De Wüst; 't Sümes; Marissenhof; De Wieneriet; 't Moëzehool; D 'n Dol; 't Klötje; dennenhof; De Kiespenninck; He uvelmansplatsDe Rojfert; De Kleine Rqffert; De Stinoven, enz., enz. Ons lid Hay Strijbos heeft in samenwerking met Gérard Lucassen een selectie gemaakt uit ons fotoarchief en de prachtige illustraties geven een 16

Castenrays dorpsblad De Schans | 2008 | | pagina 16