1üil§§ DorpsMa/cl vooir Casleiraray KERKBERICHTEN Redactieadres: Castelostraat 20a ®571890 e-mail: deschanscastenrav@home.nl Abonnementen: Campagnestraat 8 571739 Inleveren kopij vóór maandag 20.00 uur nr.12 19 maart 2008 Donderdag 20 mrt. - 13.45 uur: Witte Donderdagviering met de schoolkinderen Zondag 23 mrt. - 09.30 uur: HOOGFEEST VAN PASEN (m.m.v. Dames- en Herenkoor) Nella Classens-Janssen en Geert Classens Vrijdag 28 mrt. - 18.00 uur: Jubileumviering V.V.C. m.m.v. Dameskoor Misdienaars: Iris, Maudi, Maud, Anne In voorkomende gevallen(b.v. bediening) kunt u terecht bij de portier van het ziekenhuis op tele-foonnummer 522222 of bij onze secretaris Annemie Drüggen(tel. 571862). Wij wensen iedereen fijne paasdagen toe. Voortgang procedure verduisterde kerkgelden: Strafrechterlijke procedure: Zoals wij u vorige week berichtten, vond op vrijdag 14 maart jl. de openbare terechtzitting voor de meervoudige strafkamer in de rechtbank te Roermond plaats in de strafzaak tegen onze voormalige penningmeester E. Denissen. Een afvaardiging van ons kerkbestuur woonde deze zitting bij vanaf de publiek tribune. Tot onze niet geringe verbazing was E.D. zelf ook aanwezig, die zich tijdens het verhoor door de drie rechters van haar allerbeste(!) kant liet zien, zoals we dat van haar gewend zijn. Door de officier werden haar een tweetal feiten ten laste gelegd. In de eerste plaats het verduisteren van onze kerkgelden en in de tweede plaats het onder valse voorwendselen ontfutselen van 20.000,- en nog eens 30.000,-- aan haar schoonmoeder, die ook op de publieke tribune had plaatsgenomen samen met één van haar zoons. Na een langdurig verhoor, waarin nog eens alle feiten door de jaren heen in detail voorbij kwamen ging de officier over tot het formuleren van de strafeis. De officier achtte beide feiten wettig en overtuigend bewezen en kwam, rekening houdend met diverse omstandigheden, tot een eis van de maximale taakstraf(240 uur), een jaar voorwaar-delijk en twee jaar proeftijd. De advocaat van E.D. vond, inspelend op de emotie, uiteraard, dat er helemaal niets bewezen was en achtte vrijspraak van de ten laste gelegde feiten op zijn plaats en als er dan toch een stref opgelegd moest worden, dan zou volgens hem 180 uur taakstraf, 3 maanden voorwaardelijk en een jaar proeftijd een meer passende straf zijn. De uitspraak is op vrijdag 28 maart. Tijdens deze rechtszitting was geen pers aanwezig, zodat er ook nog niets over is gepubliceerd.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2008 | | pagina 1