De Schansemaker op het dorpsplein. LAAT BU UW VERDRIET In 2004 is het dorpsplein - dankzij de inzet van veel vrijwilligers - helemaal opnieuw ingericht en opgeknapt. Toen al heeft de Dorpsraad het idee opgepakt om midden op het plein een kunstwerk te realiseren. Het ontbrak ons echter aan de financiële middelen. Daarom is de Dorpsraad vanaf dat jaar flink gaan sparen en werd een deel van het jaarlijkse leefbaarheidsbudget apart gezet voor het kunstwerk. In 2007 hebben we Chris en Mieke van Uden uit Geijsteren opdracht gegeven om een kunstwerk te ontwerpen. Uiteraard moest het kunstwerk wel symbool staan voor Castenray en vanuit de Heemkunde kwam het idee van de Schansemaker. De kunstenaars zijn met hun opdracht aan de slag gegaan en hebben een prachtig ontwerp gemaakt, dat volledig voldoet aan onze wensen en ideeën. De definitieve opdracht konden we echter pas kort geleden verstrekken, omdat we eerst de financiën rond wilden hebben. Dankzij bijdragen van Chinees restaurant Oriental Dynasty, Prime Champ, de Rabobank en de gemeente Venray, was de financiering rond en kon de opdracht worden verstrekt. De kunstenaars zullen vanaf mei aan het beeld gaan werken. De officiële onthulling zal naar verwachting medio september 2008 plaats vinden. Tot die tijd blijft het voor (bijna) iedereen nog even spannend hoe het beeld eruit komt te zien en zal iedereen zijn nieuwsgierigheid nog even moeten bedwingen. Na de zomervakantie zullen wij u uiteraard nader informeren over de onthulling van het kunstwerk. Wij zijn er echter nu al van overtuigd dat De Schansemaker die straks op de het dorpsplein zal staan, kan worden gezien als de kroon op het werk van alle vrijwilligers, die zich hebben ingezet voor de totale revitalisering van ons dorp: het dorpsplein, de kerk, het gemeenschapshuis, de basisschool, de doorgaande wegen, de woonstraten en de openbare ruimte. Castenray ziet er weer top uit!! De Dorpsraad Castenray. -X 13 crematie onderneming Ir. /Vtarfjlcestraat la 5802 BV Venray Venrayseweg 104 - 5961AJ Horst telefoon 0478 55 01 50 telefoon 077 398 70 99 Wij zijn c/ag en nacht bereikbaar onder telefoonnr. 0478 550150

Castenrays dorpsblad De Schans | 2008 | | pagina 13