Stichting Heemkundig Genootschap Castenray Maandag 17 maart: Algemene ledenvergadering met aansluitend lezing LGOG Venray door gemeentearchivaris Paul van Meegeren over de evacuatie 1944/1945 Zaal Het Trefpunt Beukenrode. Aanvang 19.30 uur. Ook voor niet-leden gratis toegankelijk. Woensdag 14 mei: Dialezing door Gérard Lucassen in De Wis. Aanvang 20.00 uur. Verdere informatie volgt. Zaterdag/zondag 6 en 7 september: Expositie in De Wis in het kader van 75 Jaar Parochie en het Jaar van het Religieus Erfgoed. Verdere informatie volgt. Boerengezegden Ien de pispot gewasse en ien de schow gedruuëgd! (Gore was.) 9 "Dat wieët ik net zó goëd as de pestoeër", zaej d'n boêr, "allieën nie zó veul!" Ok 't baeste paerd wert aens enne knol! (Eens wordt iedereen oud.) 9 Hij hit liever 'n gruün bledje as enne gebraoje pestoeër! 9 "'n Aerm vrommes kan öw aeve veul plaoge as 'n riek", zaej d'n boêr en hij viêt d'r én mit aerd an de kneeje. De oude foto mms Een foto uit 1947 van Bert Wismans als militair. Hij was in het leger chauffeur geweest en had een hekel aan de krijgsmacht gekregen. Omdat hij een herhaling van de dienst wilde voorkomen nam hij zich voor om in het buitenland een toekomst op te bouwen. Rond 1950 gingen veel jonge mensen emigreren, veelal om economische redenen. Bert, die in Klein Oirlo op F27 woonde (thans Oirloseheide 1), vertrok op 5 januari 1952 naar Nieuw-Zeeland. Negen maanden later volgde zijn vriendin, Annie van der Sterren uit Heide. Op 22 november 1952 trouwde het paar in Ohaupo, waar Bert op een groot veebedrijf werkzaam was. Later bouwden ze een eigen bedrijf op in Taupiri, waar ze het grootste deel van hun leven woonden en werkten. Beiden zijn momenteel 14 ticfttuig fjeetnfcunSig 6enootscf)a: Castenray

Castenrays dorpsblad De Schans | 2008 | | pagina 14