Stichting Heemkundig Genootschap Casten ray Maandag 10 maart: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Maandag 17 maart: Lezing LGOG Venray door gemeentearchivaris Paul van Meegeren over de evacuatie 1944/1945. Boerengezegden Nog slimmer zien as honderd boëre uut de Pieël. (Heel slim zijn.) 0 De oeëre ien de nek trekke. (Iets weten, maar het niet vertellen.) 0 D'n ieëne mugt 'n paerd jatte en ennen andere mugt nog génaens ower de heg kiëke! (Met twee maten meten.) 0 De Posse thuus kriëge. (Rond Pasen de communie thuis krijgen.) 0 Ien ziene pot schiete en mij laote steenke! (Ergens voor opdraaien.) De dames op de foto zijn geen hoofddoek- jesdragende moslim vrouwen, maar Castenrayse huis vrouwen die in 1964 een bezoek brachten aan de bedevaart plaats Lourdes in Zuid-Frankrijk. V.Ln.r.: Betje Smits; Nel Strijbos (van Trennes); Anna Keijsers (van Piet) en Coba Dinghs (van Grdd zienen Teng). Hebt u ook nog oude foto's, laat het ons a.u.b. weten, zodat we ze kunnen scannen en bewaren voor het nageslacht Ook dia 's kunnen we scannen in het Erfgoedhuis van het Historisch Platform Venray. Gewoonten en gebruiken rond 1900 - deel 14 In Venray hangt m de Grote Kerk een prachtige rozenkrans uit 1500, het Marianum. In de rozenkrans bevindt zich een lm60 hoog houten beeld van Maria, omgeven door zonnestralen van smeedijzer. Ook de rozen die in een ronde krans op de punten van de zonnestralen staan, zijn van smeedijzer. Het Marianum is slechts één van de vele schatten van de Grote Kerk. 12 De oude foto tfcfiting f>eemfcunSig fctnootscfa tostcnray

Castenrays dorpsblad De Schans | 2008 | | pagina 12