Uit de dorpsraadvergadering van 22 februari 2008 In de laatste vergadering van de dorpsraad zijn de volgende onderwerpen besproken: 1Leefbaarheidsonderzoek De gemeente is bezig met een dossieronderzoek over de leefbaarheid in de kernen. Zodra dit is afgerond, worden de resultaten besproken met de dorpsraad en wordt bekeken of er nog aanvullend onderzoek noodzakelijk is. 2. Onderwijsvoorzieningen in de kleine kernen Het ziet er naar uit dat enkele kleinere dorpen in de nabije toekomst problemen krijgen met het in standhouden van de onderwijsvoorzieningen als gevolg van teruglopende leerlingaantallen. Castenray behoort gelukkig niet bij die groep. SPOV en de gemeente onderzoeken de voorwaarden om de kleine scholen toch in stand te houden. 3. Kunstwerk Inmiddels zijn enkele mooie sponsorbedragen ontvangen. Nog niet alle aangeschreven instellingen hebben gereageerd. In de vergadering van maart kan vermoedelijk een definitief besluit worden genomen over de opdrachtverstrekking. Daarna kan een datum worden gepland voor de onthulling van De Schansebinder op het dorpsplein. 4. Viskraam De dorpsraad heeft positief geadviseerd op het verzoek dat Eduard Camps bij de gemeente heeft ingediend om op donderdag een standplaats met een viskraam in te mogen nemen in Castenray. De dorpsraad is erg blij met dit initiatief. 5. Wandelroute De werkgroep wandelroutes heeft een knooppuntenroute uitgestippeld die aansluit op Oirlo, Leunen en Veulen. Voorts is een aantal wensen en eisen geformuleerd om tot een optimale uitvoering te komen van de knooppuntenroute binnen de hele gemeente. Het voorstel wordt op 3 maart a.s. besproken met de andere dorpen. Wilt u meer informatie over een van deze onderwerpen, neem dan gerust contact op met één van de leden van de dorpsraad of mail naar dorpsraadcastenray@dorpenvenray.nl U kunt natuurlijk ook de website http://castenray.dorpenvenray.nl raadplegen. TEGEL- EN METSELBEDRIJF W. JACOBS v:U-:T'v HORSTERWEG 43 - 5811 AB CASTENRAY TELEFOON: 0478-571834 GSM: 06-52442569 - Tegel- Metielbedrijf

Castenrays dorpsblad De Schans | 2008 | | pagina 7