Stichting Heemkundig Genootschap Casten ray De oude foto Maandag 25 februari: Algemene ledenvergadering Historisch Platform Venray in De Kemphaan. Aanvang: 20.00 uur. Maandag 10 maart: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Boerengezegden Wie gén raajer hit, kan ok génne wage kriëge! (Wie niet naar goede raad wil luisteren, zal niet ver komen.) Raechtoew is noeëts um! 't Riemt nie, mar 't prot toch. (Het is geen hoogstaande praat, maar men zegt iets.) Zwaore tebak roeëke. (Liegen.) 9 Hoe doonder bij Roeëme, hoe slechter katteliek! Biljarten is in Castenray nog steeds een geliefde bezigheid, getuige de actieve biljartvereniging De Ketsers die haar domicilie bij De Koster heeft en het Ouderenbiljart Castenray dat een uitstekend onderkomen in De Wis heeft gekregen. Ook staat er bij enkele particulieren een biljarttafel, waargoed gebruik van wordt gemaakt Biljartclub De Ketsers werd in september 1948 opgericht en bestaat dit jaar dus zestig jaar. De club begon met 18 leden in het café van Lei Verheijen, tegenover het veldkruis bij de kruising Castenrayseweg/Klein Oirlo. Op woensdag 22 september 1948 werd de eerste wedstrijd (vriendschappelijk) in Klein Oirlo gespeeld tegen Leunen. De Ketsers wonnen met 11-7, hetgeen een prima prestatie was, omdat het pas de tweede nederlaag was die Leunen te slikken kreeg in haar bestaan. In oktober 1948 deden De Ketsers voor het eerst mee in competitieverband. Bovenstaande foto, genomen in café Verheijen, is van iets latere datum. Twee zestallen hebben een trofee behaald, wellicht het kampioenschap in hun klasse. V.l.n.r.l\ay Strijbos (van Trennes); Wim Strijbos (van ticfiting fiecmfcunöig 6enootscf)ai Castenray

Castenrays dorpsblad De Schans | 2008 | | pagina 4