Stichting Heemkundig Genootschap Castenray 0 Ennen opslag hebbe. (Een miskraam hebben.) De oude foto Maandag 18 februari: Lezing LGOG in Zaal Het Trefpunt Beukenrode. Het thema is: Een aanzet tot een Venrayse Canon. Aanvang 19.30 uur. Lezingen van het LGOG zijn ook voor niet leden gratis toegankelijk. Maandag 25 februari: Algemene ledenvergadering Historisch Platform Venray in De Kemphaan. Aanvang: 20.00 uur. Boerengezegden 9 D'n os is vet! (De zaak is rond.) 9 Dén as ezel gehore is, zal nie as paerd doeëd gaon. 9 Hij is zó vet as enne piëpesteel! (Hij is broodmager.) 9 Perdsvlejs gegaete hebbe. (Onrustig van aard zijn.) Onlangs plaatste ik een oproep in dagblad De Limburger voor oude foto's van 't Cassels Broek. Hierop reageerde onder meer Olga Niehsen-Keijsers uit Broekhuizen. Olga is een dochter van Teng Keijsers. Van haar kreeg ik 16 foto'swaaronder bovenstaande foto uit 1947 van Olga voor de visheuvel in 't Broëk. Op de visheuvel ligt omgekeerd de ijzeren roeibooty waarmee gevist werd. We mochten de foto 's houdenwant anders zouden ze op den duur toch maar verloren gaan. We zijn erg blij met deze uitbreiding van het fotoarchief van Castenray. Het is vrijwel zeker dat ook bij de Castenrayse mensen nog tal van foto 's liggen die we graag zouden scannen. Wilt u eens in de oude schoenendoos kijken? Ook familiefoto's, schoolfoto's, e.d. zijn voor ons archief een grote aanwinst. Schenkingen Een flink deel van onze jaarlijkse inkomsten bestaat uit giften van deze en gene. Ook onlangs mochten we van enkele personen weer een gift ontvangen, waarvoor onze hartelijke dank. 16 5f' dichting f}cemfcun5tg fcenootscfjai tastenray IIP»!

Castenrays dorpsblad De Schans | 2008 | | pagina 16