ca^ Notulen openbare Dorpsraadvergadering van 12 december 2007 1. Opening De voorzitter opent de vergadering. 2. Inspraak publieke tribune op voorliggende agenda 3. Notulen openbare dorpsraadvergadering d.d. 7 november 2007 4. Taakverdeling Ben van der Sterren geeft aan maximaal 1 jaar de functie van voorzitter te zullen waarnemen. Voor de functie van secretaris hebben we een paar opties die we nog nader moeten bestuderen. Om het draagvlak in het dorp te vergroten zullen we ons beter moeten profileren in het dorp. E.e.a. betekent, dat we o.a. zoveel mogelijk naar de recepties moeten gaan. Tenslotte is het noodzakelijk dat er weer aanwas bij de dorpsraad komt. Er worden enkele mogelijke kandidaten genoemd. 5. Kunstwerk De kunstenaar heeft een kleine Schansemaker gemaakt om zodoende een goed beeld te krijgen hoe het er uit gaat zien. Het definitieve beeld kan binnen een paar weken gereed zijn. De dorpsraad gaat nog op zoek naar aanvullende gelden. Zodra een duidelijk beeld is van de sponsorbijdragen wordt de definitieve opdracht verstrekt. De onthulling kan in april-mei 2008 plaats vinden 6. Vergaderdata De vergaderdata voor 2008 worden vastgesteld. Het streven is om 1 keer per jaar een vergadering te houden met alle verenigingen. Dit om waar mogelijk tot een betere samenwerking te komen en waar nodig en mogelijk tot een betere afstemming binnen het dorp. Vermoedelijk zal de eerste bijeenkomst worden gehouden tijdens de reguliere vergadering van april 2008. Alle verenigingen zullen tijdig worden uitgenodigd. 7. Wandelroute's en de Caselse Vennen Vanuit de DRO is het initiatief genomen om in de laatste 4 dorpen van de gemeente ook een knooppuntenroute te krijgen. Streven is om zo een heel netwerk van route's te krijgen in de gemeente. Vooralsnog is er geen geld. Toch zal er een eerste aanzet gemaakt gaan worden. De werkgroep (Delène en Mieke) zal de nodige contacten leggen. We willen eerst de 3 overige wandelroutes bestuderen voordat we het waterschap gaan benaderen betreffende de stand van zaken in de Caselse vennen als ook de Lollebeek. Staatsbosbeheer zal uitgenodigd worden voor onze vergadering in januari. 8. Leefbaarheidonderzoek De gemeente was voornemens om een nieuw leefbaarheidonderzoek te gaan houden. Uiteindelijk is er besloten om de lade's leeg te maken en de oude onderzoeken en bestaande informatie eerst te gaan inventariseren. Er zijn voldoende rapporten aanwezig hierover. Waar nodig zal er aanvullend onderzoek plaats vinden. Dat vindt al in de eerste maanden van 2008 plaats. 9. DOP De Ruimtelijke Visie zal volgende week vastgesteld worden. In Peel en Maas heeft een dubieus artikel gestaan waar enkele onwaarheden over bijvoorbeeld het gebrek aan goede communicatie tussen Gemeente en Dorpsraad stonden vermeld. We zullen de Gemeente schriftelijk de visie van de Dorpsraad hierover meedelen. 10. Rondvraag - de Kreuzelweg is nog niet afgesloten. Voor het gevoel is wel het sluipverkeer afgenomen. - we moeten Roel Hoeijmakers nog inlichten, dat wij als dorpsraad al het groenonderhoud (inclusief snoeien) overgedragen hebben aan de KBO. Dat betekent dat de jaarlijkse snoei- afspraak - onder dankzegging voor de bewezen diensten - wordt beëindigd. De KBO beraadt zich nog over het wel of niet in eigen beheert uitvoeren van het snoeien. - er zijn berichten, dat de Schans niet op een vaste dag wordt rondgebracht, terwijl dit wel wenselijk is, hier zal actie voor ondernomen worden.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2008 | | pagina 11