lijstje omheen gemaakt. Het geheel is inmiddels bij de weersteen bevestigd. Hieronder vindt u de tekst, zoals die op de aluminiumplaat is afgedrukt. De Casselse waerstieën 1Ien Cassele han ze toch zoeë gaer. Enne stieën dén kiek haaj öp 't waer. Ze speurde aoveral ien 't roond, Totdat ze d'r ejndelek enne voond'. Dén waerstieën, jao dén voonte zij, Bij ös ien de grinderij. 2. Wannieër 't raegent is ie nat, As 't dan vruust dan wört ie glad. En as 't sneejt dan is ie wit, En snaachs is ie zó zwart as git. En bij störm of wiendereg waer, Dan göt ie zuutjes öp en naer. 4. De zon schient moj, ge wilt d'r uut, Mar wét nie wat 't waer straks duut. Ge kunt bij 'm te raoje gaon, Of dat ge wel of nie mot gaon. En as dén zet: "D'r kumt gén buuj", Gót raösteg zonder parrepluuj. 6. Cassele, wét nöw iederieën, Dat is dat dörpke mit dén stieën. Dat is nöw waereldwied bekend, Van Tokio wies Purmerend. bestaansfeest van de KBO afd. De heemkunde, dat viende wij, Droëge dormit eur stieëntje bij. Refrein: Wannieër de Maas strómt ower 't land, Of as de Pieël stöt ien d'n brand, Dat alles en dat nie allieën Vertélt öw dizze stieën 3Piet Paulusma en Erwin Krol, Die haaje d'r de moond van vol. Die lieëre net as iederieën Bieësteg veul van dizze stieën. Dén stieën is, voonte ze allebej, As waerprefieët toch enne kej. 5. Ennen Oelderse, 't was enne kluns, Vol zjallezie en vol afguns. "As ik nor huus toe gój", zaej hij, "Dén stieën göt mit, dén is vur mij". Mar hij vergaat dorbij ieën ding, Dat dén an enne ketting hing. Liedgemaakt in 2007 door de toen 81-jarige Wiel Vullings. Hij zong dit b.g.v. de viering van het 50-jarig Castenray op 15 september 2007. Stichting Heemkundig Genootschap Castenray (De Stichting Heemkundig genootschap Castenray danh$ heeC hijzonder iedereen die in het af gelopen jaar ons wert^op enigerlei -wijze gesteund heeft. Oohjvotgendjaar hopen -we -weer op u-w belangstelling en 6ijdrage te mogen redenen. Wij danken de redactie van de Schans voor het plaatsen van at onze artikelen. We wensen iedereen een in aHe opzichten geluh&ig en vooral gezond Nieuwjaar toe 11

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 7