Stichting Heemkundig Genootschap Casten rav De oude foto Dinsdag 8 januari: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Maandag 21 januari: Lezing LGOG in Zaal Het Trefpunt Beukenrode. Boerengezegden 0 Neejaorsnaach raösteg en klaor, dan hedde veul kans öp 'n hieël goej jaor. 0 Da's gennen doeëve ien de oeëre getuut. (Dat hoefje geen twee keer te zeggen.) 0 D'n aap hit roj zök an. (De zaak is niet in orde.) 0 Aermoej ien de stal, is aermoej aoveral. 0 Dat mugt wel mit 'n roj letter ien 't kaerkboêk. (Dat is iets buitengewoons.) Een winters plaatje voor de boerderij van Petran Strijbos. De jonge mannen in de sneeuw zijn v.Ln.r.: Toon Cremers, Toon Peeters, Jan van Osch. Op de achtergrond links is de boerenwoning van Trennes Strijbos te zien. Deze is later gesloopt en er is een nieuwe woning gebouwd Daar wonen nu Piet en Miep Jenniskens-Strijbos. Liedtekst van Wiel Vullings te lezen bij de weersteen Medio mei van dit jaar werd door onze stichting bij de picknickset op de hoek van de Castenrayseweg en de Horsterweg een weersteen geplaatst. Tijdens de viering van het 50-jarig jubileum van de KBO-Castenray op 15 september j.1. zong de 81-jarige Wiel Vullings een door hem zelf gemaakt lied over deze 'Casselse Waerstieën'. Hij had met dit lied dermate veel succes, dat we het alleszins de moeite waard vonden deze liedtekst bij de weersteen te bevestigen. De tekst is op een aluminium plaat afgedrukt en ons oud-lid Toon Kuijpers uit Horst heeft er een hardhouten 6 v'-G'i'' •ticQting fjeemRun&ig 6enootscf)a* Casttnray

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 6