Kerstconcert in Castenray Op zondag 23 december organiseert de Fanfare Dorpsklank in onze kerk het jaarlijkse kerstconcert, dat dit keer enigszins popachtig getint is. Om precies 18.30 uur strooit een blazersensemble vanuit de galmgaten van de kerktoren zijn tonen in het avondlijke duister over het dorp uit, ten teken dat kerstmuziek centraal zal staan in de kerk. Vervolgens gaan de kerkdeuren open voor de concertgangers, die verwelkomd worden door de kerstman en met gitaarmuziek naar hun plaats begeleid worden. Daarna volgt om 18.45 uur de samenzang met een aantal traditionele kerstliederen. De teksten van de liederen worden geprojecteerd op een groot scherm, zodat iedereen kan meezingen. Om 19.00 uur begint het eigenlijke kerstconcert. Met 'Also sprach ZaraThoustra' tekent de Fanfare Dorpsklank voor een spetterende opening. De muziek wordt visueel versterkt met prachtige beelden. Trouwens, tijdens het hele concert is er voor de powerpoint een belangrijke rol weggelegd. Alle aankondigingen van de muziekstukken verschijnen namelijk op het witte doek, zodat er geen storende onderbrekingen plaatsvinden en het concert een vloeiend verloop zal hebben. Sfeervolle beelden vormen een aanvulling op de muzikale klanken. Vaste deelnemers aan het kerstconcert zijn behalve de fanfare onder leiding van Martijn Pepels, het kinderkoor Cajeko onder leiding van Ria Maes; het leerlingenorkest onder leiding van Will Jacobs; het Dameskoor en het Kerkelijk Zangkoor, beide onder leiding van Joop Simons. Deze laatste koren worden aan het kerkorgel begeleid door organist Piet Kuijpers. Evenals vorig jaar zijn ook nu weer van de partij Wouter van den Eerenbeemt met zang en keyboard en Peter van de Water met zang en gitaar. Als soliste treedt Femke van de Laar voor het voetlicht. Samen met de fanfare en/of een combo voert het muzikale trio de stukken 'Proud Mary', 'Driving home for Christmas', Natural Woman en 'I'll be home for Christmas' uit. Als trio zingen en spelen ze ook nog 'Fields of Gold' en 'Stop'. Femke van de Laar is directeur van onze basisschool en maakt bij het kerstconcert haar Castenrayse zangdebuut. Het spreekt vanzelf dat veel ouders van de basisschoolleerlingen heel benieuwd zijn naar haar muzikale inbreng. Peter van de Water is al vanaf zijn zestiende levensjaar actief in de muziek. De podia die hij betrad, variëren van kerken in Limburg tot het Vrijthof in Maastricht. Hij werkt als troubadour bij de Kasteelboerderij te Horst, geeft gitaarles bij Stichting De Tiendschuur en treedt zowel solo, als met zijn duo Attitude op in de regio. Naast al het musiceren is hij sinds een aantal maanden ook nog in het bezit van een eigen opnamestudio. Hij is al vanaf 2003 actief betrokken bij het Castenrayse kerstconcert. Wouter van den Eerenbeemt komt uit een echte muziekfamilie. Reeds op zijn achtste beoefende hij naast zang ook het blokfluitspel en vervolgens bekwaamde hij zich op de piano. Hij was jarenlang lid van het Jongerenkoor Sevenum, later Vocal Connexion geheten, waarvan hij behalve solist ook voorzitter en dirigent is geweest. Verder is hij toetsenist bij de Big Band Noord-Limburg en bij de Heger Walter Band. Hij nam als zanger/pianist met de zanggroep Cinco Voces deel aan een kerstconcert in Horst en sinds enkele jaren levert hij een belangrijke bijdrage aan het kerstconcert in Castenray. De Castenrayse koren zingen in een gezamenlijk optreden onder meer 'Sing mit mir ein Halleluia', 'I have a dream' en 'Come and see the Christmas Star'. Cajeko brengt 'Wij komen van het oosten', 'Rudolf, dat leuke rendier' en 'Dag ster, grote ster' ten gehore. Het leerlingenorkest speelt twee nummers, namelijk 'Winterwonderland' en 'Rudolph, the rednosed reindeer'. Tussentijds speelt de fanfare 'Last Christmas', 'Stop the Cavalry'en 'Wonderful Christmastime' Als slotstuk van dit zeer gevarieerde en boeiende concert laten alle deelnemers zich horen met 'We wish you a merry Christmas'. Ook dit jaar heeft de organisatie weer gezorgd voor een verfrissend en vernieuwend programma. Een bezoek aan ons kerstconcert is dan ook alleszins de moeite waard. Het concert is voor iedereen gratis toegankelijk. Wel wordt gevraagd om uiterlijk 18.45 uur aanwezig te zijn. Aan het slot van het concert is er voor elke bezoeker een toepasselijke attentie, waarna in en bij café De Koster nog gezellig kan worden nagepraat. Op het terras zijn vuurkorven geplaatst en er wordt Glühwein en warme chocomel verstrekt.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 24