Stichting Heemkundig Genootschap Castenray De oude foto Dinsdag 4 december: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Woensdag 12 december: Kerstavond KBO met powerpointpresentatie Castenrayse Vennen. Zaterdag 15 december: Film-/fotomiddag Indiëherdenking in De Wis. Aanvang 14.00 uur. Maandag 17 december: Lezing van het LGOG door Toon den Brok in zaal Het Trefpunt Beukenrode Venray. Aanvang: 19.30 uur. Het thema is: Het Jerusalem van de Ursulinen in het tweede deel van de 20e eeuw. De lezing is voor iedereen gratis toegankelijk. Donderdag 20 december: Expositie bij heropening basisschool De Stek van 18.00-20.00 uur. Boerengezegden 9 Te löj um de nóld te vaeme. (Erg lui zijn.) 9 Wat ziede toch 'n neetoeër! Wat ben je toch een vervelend iemand!) 9 As de noeëd an de man kumt, motte de boks laote zakke! 9 Iemes öp 'n oeër howwe. (Iemand afzetten.) 9 Daor kan 'n hieël bitje wiënd önderdur! (Dat is een lang iemand.) Sinterklaas Het is weer zover; het heerlijk avondje is gekomen. 6 December is de sterfdag van St. Nicolaas. Hij werd rond het jaar 270 geboren in het havenstadje Patara, vlakbij de Turkse stad Myra in de landstreek Lycië, in het zuidwesten van Turkije. Onlangs heb ik een bezoek gebracht aan deze plaats en ook aan de plaats Demre, waar een zeer oude kerk staat die gewijd is aan St. Nicolaas. Deze kerk wordt momenteel geheel gerestaureerd. Nicolaas was de zoon van een rijke koopman en toen hij tot priester gewijd was, hielp hij veel noodlijdenden met het geld van zijn ouders. Op wat latere leeftijd werd Nicolaas bisschop van Myra en mede daar dankt hij zijn heiligverklaring aan. Veel verhalen en legenden stammen namelijk uit zijn bisschopsperiode. In zijn geboortestreek wordt hij geëerd als kindervriend en als wonderdoener, maar Een foto uit 1937. Het egaliseren van de 'Heiklef. V.ln.r.: Willem Tacken; Al bert Drüggen; Lei Faessen. viertal ruiters, maar Frans Weijs. Bij de foto van vorige week hebben we de correcte namen door gekregen. Vanaf pas toor Arts zien we v.l.n.r. Mien Vul- llings, Nellie Wil- lemssen en Truus Tacken. Bij de foto van 21 nov. is niet Jan Rambags com mandant van het 23 ticfjting QeemfcunSig 6enootscf)a: Castenray

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 23